Dopřejte si idylickou pohodu v domácnosti s šálkem kvalitní kávy

Kdo by nemiloval takové ty chvíle nicnedělání, kdy jen sedíte v křesle (v lepším případě ležíte na pohovce) a sledujete televizi nebo si čtete oblíbenou knížku. Relaxace k životu člověka rozhodně patří a každý z nás si ji jednou za čas opravdu potřebuje dopřát. Jak však tyto chvíle pohody ještě více podtrhnout? Určitě vám k tomu dopomůže šálek horké kávy, která se se stavy pohody dlouhá léta výrazným způsobem pojí.

Reklamní letáky jsou dnes plné různých druhů a značek kávy, takže zákazník nakonec ani neví, kterou z nich si má vybrat. Jsou však všech druhy kávy tou správnou volbou pro vyplnění volných chvilek vašich všedních dnů? Tím si už rozhodně tak jistí nejsme. Proto si jednotlivé způsoby přípravy kávy rozebereme a pokusíme se mezi nimi najít vítěze, který nejlépe splní naše očekávání.

S jakými druhy kávy se můžeme dnes na trhu setkat?

  • kávy turecké
  • kávy rozpustné
  • ledové kávy
  • speciální kávy v sáčcích (většinou 3v1)
  • kvalitní kávovary, které vám připraví nápoj dle vašeho přání

Turecká káva tak, jak ji u nás známe, se s tou nefalšovanou a podávanou přímo v Turecku rozhodně nedá srovnat svým složením ani výslednou chutí. Náš turek je opravdu jen chabou náhražkou toho pravého, takže se rozhodně o nejlepší volbu nemůže jednat. Navíc se mnoho odborníků shoduje, že nadměrné požívání turecké kávy může člověku spíše uškodit, než jej povzbudit.

Rozpustné kávy, kterými je dnes trh doslova přehlcen, se také nedají považovat na plnohodnotné nápoje. Stejně jako v předchozím případě, se mohou na organismu jejich poživatele po letech výrazným způsobem podepsat. Jednou za čas si ji klidně dopřát můžete, ovšem každý den pětkrát to rozhodně nezkoušejte.

Co vynechat?

Ledové kávy jsou příjemným osvěžením během horkých letních dnů. Nejedná se sice o plnohodnotnou kávu, ovšem s příměsí mnoha kostek cukru nechutná vůbec špatně. I když z hlediska působení na člověka se cukr také objevuje až v přílišném množství. Takže jednou za čas ano, ovšem dlouhodobě určitě nikoli. Káva 3v1 také není úplně to pravé ořechové, i když chutí nám může připomínat klasický a sladký kakaový nápoj.

Víme, co je ideální

Nejlepším možným řešením, jak si vychutnat chvíle pohody s kvalitní a nefalšovanou kávou, je mrknout na cenově dostupné kávovary a mezi nimi si vybrat svého favorita, který za vás obstará veškerou práci s přípravou. A ještě si o dost více pochutnáte. Navíc můžete s kvalitní kávou dosáhnout i silnějších účinků, třeba potlačení únavy, která vás do té doby tížila.

Pokud se budeme bavit konkrétně, tak například takové kávovary Jura opravdu nejsou vůbec drahé a jejich funkčnost jistě během prvních dní dokážete náležitě ocenit. Pití kávy se pro vás stane pravidelným a příjemným rituálem, ke kterému se budete každý den rádi vracet.