Dolní Morava: Užijte si pestrý pobyt s dětmi se spoustou aktivit

Těšíte se na nějaké to volno, až budete moci s celou rodinou vyrazit někam na výlet, pobyt či dovolenou? Aby ne? Jestliže nějak výrazně netíhnete k zahraničím přímořským státům, není problém vydat se někam v tuzemsku. Skvělých cílů je tady k dispozici obrovské množství, navíc ušetříte nemalé finanční prostředky a bez problémů se domluvíte. Naším tipem na pohodový pobyt v oblasti Kralického Sněžníku a Jeseníků je Dolní Morava. Ano, máte pravdu, jedná se o známé tuzemské lyžařské středisko. Bylo by ovšem velkou chybou si myslet, že v ostatních částech roku je tady velká nuda! Rozhodně není! Naopak. Ostatně o mnohých aktivitách se dozvíte v tomto článku. Nezapomeneme přidat ani tipy na ubytování na Velké Moravě.

Moře aktivit nejen s dětmi

Dolní Morava je tímto doslova proslulá. Vyrazit tady můžete na spousty míst, kde se nudit rozhodně nebudete. My vám některá představíme.

Poznávejte na naučné stezce

Naším prvním tipem na zábavný program ve středisku Dolní Morava je Stamichmanova naučná stezka. Její délka činí 800 metrů, takže ji ujdou i méně zdatní turisté a samozřejmě děti. Po cestě na vás bude čekat hned 10 zastávek, v rámci nichž dostanete zajímavé informace o tom, jak se žije v lese. Jinak se taktéž setkáte s krásnými stylovými vyřezávanými sochami. Vydat se na stezku můžete s hrací kartou, již si lze vyzvednout v infocentru Marcelka.

Mamutíkův vodní park

Především pro děti bude v teplejším období návštěva Mamutíkova vodního parku neskutečným zážitkem. Voda dokáže doslova divy a nejrůznější přelévání z nádoby do nádoby, vodní mlýny a další hrátky jsou hodně zajímavé. Jinak je hned vedle i dětské hřiště s prolézačkami, skluzavkami a jinými atraktivními místy. Svézt se děti mohou dolů po skluzavce z útrob těla obřího mamuta, který je jakousi dominantou parku.

Stezka v oblacích

Chcete vidět celou Dolní Moravu z úctyhodné výšky? Pokud ano, vydejte se na Stezku v oblacích. Tato dřevěná stezka je situována v nadmořské výšce 1116 m a výhled je odtud skutečně luxusní. Podívat se můžete kompletně na celé Jeseníky. Uvidíte ale i dominantu okolí Kralický Sněžník, a při lepší viditelnosti dokonce i Krkonoše. Zajímavé je i cestování z jednoho patra stezky do druhého dlouhým sítí protkaným rukávem. Vynikající je i tobogán a odpočinek v síti zavěšené 50 m nad zemí.

Ubytování v několika variantách

Ubytovacích kapacit je v oblasti Dolní Moravy spousta. Výbornou volbou je třeba Chalupa Pod Lomem nabízející stylové ubytování pro 8 osob. Užívat si tady budete moci nejen skvělého soukromí, ale třeba i vířivky. Ubytování v hotelu také není problém. Své služby nabízí hotel Vista chlubící se čtyřmi hvězdičkami a spoustou atrakcí pro děti. Recenzi hotel najdete na blogu Travelie.cz.

Zdroj obrázku:
Jaroslav Pachy sr / Shutterstock.com