Do divadla vždy jako dáma

Pro běžného člověka, který nenosí do práce podpatky a kostýmek, není moc příležitostí, kam může obléknout elegantní oblečení a být za pravou dámu. Divadlo ale určitě takovou příležitostí je. Od pánů toho většinou moc neočekáváme, ale žena by v divadle vždy měla být krásně upravená a hlavně vhodně oblečená.

Co do divadla nepatří

Nic horšího než obléknout do divadla rifle, asi ani nemůže být. Okopané boty, nepadnoucí oblečení-příliš malé nebo velké, pomačkaná nebo špinavá košile nebo dokonce šusťáková bunda – tohle všechno může ve společnosti způsobit pěkný poprask. I když nejsme sledované celebrity, na své oblečení, pokud jdeme za kulturou, bychom měli řádně dbát. Vždyť je hezké se alespoň občas pěkně vyšvihnout a upravit.

Elegantní styl

Výběr oblečení do divadla je pro mnohé z nás těžká volba. Pokud totiž nechodíme na podobné akce pravidelně, můžeme se cítit trošku zmateně. Žena nikdy nešlápne vedle, pokud oblékne dámské elegantní šaty a k nim zvolí vhodné doplňky. Šaty i doplňky by měli k sobě perfektně ladit, a to včetně bot a elegantní dámské kabelky. Pozor také na délku šatů. Minišaty si nechejte na párty a do divadla volte délku vždy alespoň ke kolenům.

Když nechcete obléknout šaty

Není podmínkou, že žena musí do divadla obléci pouze šaty. Pokud šaty nenosíte, nebojte se obléknout dobře padnoucí kalhotový kostýmek a k němu košili nebo halenku a sako. Každý kus oblečení vám ale musí perfektně padnout. Nezapomínejte také na to, aby věci nevypadaly pomačkaně nebo ušmudlaně – kazí to celkový dojem. Outfit doplňte decentními šperky a kvalitním parfémem a můžete vyrazit.

Barevné kombinace držte na uzdě a buďte hlavně při zemi. Výrazný barevný kus volte jen jeden a přizpůsobte mu líčení i doplňky. Velice dobře také vypadá, když se barevně sladíte s partnerem.