Díky! Známe 5 potravin, za které vám tělo poděkuje

“Bolí mě kolena, co s tím mám dělat?”

“Zničeho nic mi začaly padat vlasy. Co teď?”

Až si příště vaše babička nebo kamarádka povzdechnou nad svým zdravím, vytáhnete z rukávu eso. Díky našim 5 potravinám jim totiž skvěle poradíte.

Nezapomínejte na vitamin C a v krku už vás nezaškrábe

Víte, který vitamin je pro lidské tělo nejdůležitější? Ano, je to C. Preventivně vás ochrání před chřipkou a zároveň pomůže při regeneraci po náročném sportu. A nezbytný je i pro tvorbu chrupavek, kolagenu a hojení zranění. V přírodní podobě ho najdete v citrusech, černém rybízu nebo v růžičkové kapustě.

Tělo funguje, jak má. Díky draslíku

Draslík není tak známý jako vitamin C, ale je nejdůležitější alkalický prvek v těle. Sníží vám krevní tlak a zlepší stav nervového systému, srdce i cév. Z těla se ale bohužel kromě moči dostává i potem, proto ho při fyzickém výkonu nezapomeňte doplňovat. Draslík obsahují třeba banány, rajčata a hrozny.

Krásná na zahradě, zdravá v čaji: to je echinacea

Echinacea neboli třapatka mechová pomáhá při rýmě i kašli. Možná znáte kapky, třapatku si ale můžete vypěstovat i na zahradě a z kořene připravit vlastní tinkturu.

Bojujte za zdraví komplexně – s vitaminem B

Vitaminů B je hned několik a všem dohromady se říká B-komplex. Možná znáte riboflavin (B2) nebo kyselinu listovou (B9). Vitaminy B pomáhají třeba proti aftám, křečím v nohou nebo když potřebujete zlepšit spánek.

Benedikt lékařský pomůže s trávením

Proti onemocnění žaludku nebo žlučníku bojuje benedikt lékařský známý i jako hořký bodlák. Stejně jako česnek a cibule, má i benedikt protinádorové a antibakteriální účinky.

Hurá do kuchyně! Kde našich 5 pomocníků najdete?

Možná máte vitamin C spojený s citronem, ale mnohem víc ho je v paprice, jahodách nebo kiwi. Draslík získáte třeba z vařených brambor a naopak pražené brambůrky a sladkosti ho v těle ničí. Vitamínu B jsou plné třeba kvasnice, maso, luštěniny nebo ořechy.

Young beautiful Sleeping family with the little son
Young beautiful Sleeping family with the little son

Zdravé jídlo není všechno

Vaše imunita vitaminy ocení, ale nepoděkuje vám, pokud tělu nedopřejete pořádný spánek. Proto stojí za to přemýšlet i o pořádné posteli s matrací .

Třeba aktivní sportovci ocení oboustranné matrace s masážními vlastnostmi Tropico. Funguje to jednoduše: jedna strana matrace je tužší a slouží k urychlené regeneraci těla, druhá je měkčí a zaměřuje se na maximální podporu páteře.

Alergici by se měli zaměřit na matrace z líné bio pěny. Materiál se přizpůsobí teplotě těla a matrace dýchá, takže se v ní nemnoží roztoči a plísně. Ranní probuzení je tak bez zarudlých očí, ucpaného nosu a samozřejmě i bez bolesti zad.Už víte, jakou matrací podpoříte své zdraví právě vy?