Dezinfekční a antiseptická mýdla a proč si je pořídit i domů

Patříte mezi úzkostlivé lidi, kteří mají strach z neustále přítomných virů a bakterií a drhnete se dezinfekcí od rána do večera? Nebo naopak sázíte pouze na staré dobré mýdlo a místo dezinfekčních gelů a emulzí si neustále myjete ruce? Ať už patříte do toho či onoho tábora, určitě oceníte koupi dezinfekčního či antibakteriálního mýdla.

Dezinfekční mýdla

Dezinfekční mýdla patří mezi dezinfekční prostředky, které jsou určené pro hygienické i chirurgické mytí rukou. Vyrábí se buď na bázi chlorhexidine digluconate nebo biguanidů. Druhý jmenovaný typ je speciálně určen pro lidi s citlivou pokožkou a sklonem k alergiím a jiným reakcím. Oba druhy jsou účinné a hodí se pořídit si je i do domácnosti a využívat je k mytí rukou kdykoliv se vrátíte domů z práce, děti ze školy a třeba i z nákupů. Zkrátka při každém návratu domů.

Antiseptická mýdla

Pro časté mytí rukou se skvěle hodí antiseptická mýdla, která mají antibakteriální účinek, pokožku rukou nevysušují, jsou hypoalergenní a nezpůsobují žádná zarudnutí ani jiné nepříjemné reakce. Antiseptická mýdla mají stejný účinek jako dezinfekce určené na ruce. Jejich použití je příjemné a vaše ruce budou hygienicky čisté.

Pořiďte si dezinfekční prostředky do domácnosti

Není od věci si dezinfekční či antiseptické mýdlo pořídit do domácnosti a několikrát denně si s jejich pomocí omýt ruce. Prodávají se v praktických dávkovačích, které umístíte na umyvadlo. V případě, že nechte kvůli jejich nákupu vyrážet do prodejny, nakupte si je online například na e-shopu SZO. Na výběr budete mít z různých druhů mýdel a do nákupního košíku si budete moci přidat i libovolné další dezinfekční přípravky.

Starejte se o své zdraví a pravidelně si myjte ruce. Nejlépe takovými přípravky, které je nebudou vysušovat a po jejichž použití se u vás nevyskytne žádná nežádoucí reakce.

Zdroj obrázku:
MBLifestyle / Shutterstock.com