Dětská móda za pár korun

Nemusíte mít zrovna velký talent na ruční práce a přece se můžete s chutí pustit do šití, háčkování nebo pletení. Asi není potřeba říkat, že zhotoví-li si člověk nějaký model sám, ušetří ne zrovna zanedbatelnou částku. Pokud teprve se šitím či pletením začínáte, začněte něčím jednouchým a malým.

Výborné jsou bytové dekorace, jako ubrousky, prostírání, polštářky, závěsy, koberečky, a také šití na malé děti nebo jednoduché kabelky. Výhodou zde je také to, že nemusíte kupovat vždy materiál na celý výrobek. Mnohdy totiž stačí vypárat něco, co už sami nenosíte. Rozstříhat staré tričko, tepláky, rifle, bundu a použít část materiálu a zbytek dokoupit, případně využít dvě i tři staré věci na výrobu jedné. Asi si teď říkáte, že již delší dobu uvažujete, že svému dítku spíchnete třeba kabátek. Ale kde vzít střih na dětský kabátek a čím začít?

Zvládnete to i z pohodlí domova

V minulosti se pořádaly kurzy háčkování, pletení, vaření či šití. Bylo i docela běžné, že se doma látaly na sběračce ponožky. Dnes se vyhodí a koupí nové. Komu by se s tím chtělo dělat. Ale nechme ponožky stranou, vytvořit něco nového, originálního a ještě svépomoci je určitě mnohem zábavnější. Dnes takových kurzů moc není a ne každá maminka či babička nás to naučila. Přesto to zvládnete a nemusíte ani docházet do kurzu. Stačí vyhledat webové stránky Prošikulky.cz a najít tam nejen střihy, ale i návody. V případě nejasností se prostě zeptat.

Co vše zvládne začátečník?

S trochou pomoci, organizace, inspirace, kterou najdete na portále Prošikulky.cz záleží pouze na vaší odvaze, chutí experimentovat a zručnosti. Nalézají se tam návody i střihy. Tudíž vše, co potřebuje ze startu každý začátečník. A obava je určitě zcela zbytečná, zvlášť v případě, že budete recyklovat. Použijete-li nenošené starší oblečení, kterého má doma každý spoustu, nic neriskujete.