Dámské roláky – Podívejte se, jak je nosit tuto sezónu

Léto je už dávno pryč a podzimní počasí brzy vystřídá zima. Šaty, sukně a topy na ramínka jsme už dávno zavřeli hluboko do skříně a poohlížíme se po něčem, v čem nám bude krásně teplo, ale zároveň to bude i dobře vypadat. Co říkáte na dámské roláky? Víte, že je jich několik druhů a díky své variabilnosti jimi vytvoříte dokonalý look?

Když se řekne rolák

Když se řekne rolák, nezní to moc sexy. Dnešní moderní roláky ale vypadají úplně jinak než kdysi a především, jsou vyrobeny z kvalitních, hřejivých a příjemných materiálů.

Ovšem ani slovo „rolák“ neoznačuje jednu konkrétní kategorii oblečení. Svůj outfit tak můžete doplnit o:

  • Tenký roláček
  • Teplý rolák
  • Dlouhý rolák
  • Rolák s velkým výstřihem

Pojďme se tedy blíže podívat na každý z nich. V čem jsou jejich výhody? S čím vytvoří skvělou kombinaci a nezapomenutelný look?

Tenký roláček

Tenký roláček je skvělá „první vrstva“ oblečení jak na podzim, tak v zimě, ale i v brzkém jaru. Udrží v teple jak vaše záda, tak i váš krk. Díky tomu, že jde o rolák, můžete si na něj obléct například svetr s hlubokým výstřihem do V a bude to vypadat skvěle.

Další jeho výhodou je, že je to poměrně univerzální kousek oblečení, který se hodí skvěle k džínám, sukni, ale i ke kostýmku. V saku bude jednobarevný tenký rolák krásně vynikat.

Na výběr nejen tenkých roláků se můžete mrknout například na https://www.bolf.cz/cze_m_Damska-moda_Svetry-11478.html.

Dobře vypadá, doplníte-li takovýto tenký rolák o delší náhrdelník nebo dlouhý řetízek s výraznějším přívěskem.

Teplý rolák

Tento svetr by neměl chybět v žádném šatníku. V mrazivých zimních dnech je to nedocenitelný přítel, který spolehlivě zahřeje. Vysoký rolák ochrání váš krk před silným větrem i sněhem. Když se do něj „zabubáte“, připadáte si jako v teplé dece. Už jen dobrou kávu do ruky a je to ideální.

Tento kousek oblečení je opět poměrně univerzální a hodí se jak na oběd s přáteli, do města či do kanceláře, ale i na výšlap či procházku do přírody. Na větší turistiku či sport ovšem doporučujeme oblečení určené přímo k tomuto účelu.

Dlouhý rolák

Dlouhý rolák, ať už tenký či teplý, je velmi elegantní doplněk, který můžeme opět nosit například k džínám či jiným kalhotám, ale stejně tak se skvěle hodí k legínám i vzorovaným punčocháčům. Když k tomuto outifu obujete kozačky po kolena, nemusíte se bát, že by vám byla zima. A když dlouhý svetr doplníte opaskem a dlouhým náhrdelníkem, vytvoříte další podaření a navíc elegantní outfit.

Rolák s větším výstřihem

Možná vám zní zvláštně kombinace roláku a velkého výstřihu. Je to ale velmi moderní a hodně dobře vypadají svetr. Navíc se s rolákem ve velkém výstřihu dá vymyslet hned několik různých možností, jak ho nosit.

Tím, že je výstřih, do něhož je všit rolák, větší, vytvoří nám rolák vzhled jakéhosi „šátku“ či „vlny“ na hrudníku. Když necháme tento rolák volně, vypadá to ležérně a elegantně současně.

Můžeme však rolák ohrnout přes ramena a paže a vznikne nám tak naprosto nový kousek oblečení.

Tento styl roláku vypadá stejně dobře v krátké verzi svetru, jako i v prodloužené délce či v podobě šatů.