Dámská obuv podzim/zima 2022: 7 trendů pro vaše botníky

Sezóna střídá sezónu a módní návrháři nešetří nápady, které by měly doprovázet garderobu každé šik a stylové ženy. Na jaké podzimní a zimní trendy si připravit botníky? Inspirujte se naším přehledem.

  1. Bílá barva

Světlé odstíny nás provázejí celý rok a na každém kousku oblečení. Na podzim a v zimě ovládnou všechny druhy bot. Kozačky, tenisky nebo kotníkové boty – nezáleží na střihu, jádro pudla spočívá v bílé barvě a jejích odstínových variacích (šedobílá, krémová, smetanová a další).

  1. Vysoký lesk

Blýsknout se nemusíte pouze na vánočním večírku, ale i na ulici, v baru nebo v práci. Stačí mít na nohou třpytivý zázrak v podobě lesklých bot. Zda zvolíte třpytky, flitry, nebo extra lesklý nátěr, záleží už jen na vás.

  1. Kozačky nad kolena

Vysoké kozačky nejsou na obuvnické scéně žádnou novinkou, letos se ale dočkají úrovně stehen. Výška bot udělá všechnu těžkou práci za vás a vykouzlí jedinečný styling, i když si na sebe vezmete už jen džíny, obyčejné tričko a dlouhý kabát.

  1. Sportovní feel

Tenisky nesestupují z prvního místa nejvíc trendy bot ani během sychravého počasí. Objevte nespočet sportovních variací a kombinací sneakers a kozaček. Inspirujte se například zvláštně vkusnou kolekcí značek Gucci a Adidas – ty podzimním mokasínám vdechly sportovního ducha.

  1. Holínky

Módního upgradu se dočkaly i holínky, které se objevují v pravidelných intervalech na přehlídkách známých návrhářů. Letos jsou doladěny barevnými potisky a výraznými logy. Nejlépe uděláte, když je sladíte se sukní nad kolena a vyčuhujícími podkolenkami.

  1. Textury

Ať už se jedná o potrhanou džínovinu, peří, nebo barevnou kožešinu, u textury platí: čím výraznější, tím lepší. Pokud se vám podaří najít poklad, který kombinuje všechny možné materiály a vytváří tak originální a jedinečný design – máte vyhráno.

  1. Platformy

Už jsme si zvykli, že platforma dokáže vytunit každou „obyčejnou“ botu k dokonalosti. A ani na podzim a v zimě tomu nebude jinak. Platformy skvěle podtrhnou každý druh bot, o kterém jsme psali výše. A nejen že suprově vypadají, ještě ke všemu podporují zdravou chůzi.

Vyberte si své oblíbence z podzimních a zimních trendů roku 2022 a přizpůsobte ho svému šatníku. Dámské boty mohou být jedinečné a originální, ale hlavně by měly ladit s vaší osobností.