Dámská oboustranná prošívaná bunda – podívejte se, proč stojí za to ji mít!

Určitě není žádným překvapením, že prošívané bundy jsou součástí šatních skříní žen snad v každé zemi, kde je v zimě zima. Jejich oblíbenost má mnoho důvodů. Pokud už ale má vaše oblíbená prošívaná bunda své nejlepší sezony za sebou, a zub času nebo nevyčistitelné skvrny od kávy, jídla či make-upu se zasadily o to, že si letos chtě nechtě musíte pořizovat novou prošívanou bundu, máme pro vás tip k nezaplacení.

Mezi módními trendy, které opanují letošní zimní sezonu, se prošívané svršky v oboustranném provedení drží na samém vrcholu.

Prošívaná bunda perfektně zahřeje, a přesto je lehoučká jako pírko

Jak jsme již zmínili, prošívané bundy dokážou lidem díky svým benefitům pobyt v mrazivém počasí podstatně zpříjemnit. Kromě slušivého designu jde především o vlastnosti materiálů, z nichž jsou vyrobeny.

Jak prošívané bundy plněné živočišným peřím, tak ty vycpané syntetickým materiálem či ekopeřím, jsou neskutečně teplé. Ocení je tedy i ženy, které jsou mimořádně citlivé na chlad. Modely plněné umělým materiálem jsou navíc i lehké jako pírko a sympaticky poddajné.

Ať už v nich tedy vyrazíte na procházku horským městečkem, nakupovat nebo jen tramvají do práce, nemusíte se obávat pocitu nemotornosti jako u jiných zimních svršků, v nichž nemůžete ani připažit nebo se pohodlně ohnout.

Svůj šatník obohatíte dvěma bundami za jednu cenu

Mezi výhody oboustranných prošívaných bund patří kupříkladu to, že s jejich pomocí dokážete vytvořit jednou tolik originálních outfitů. Je to totiž doslova jako vlastnit dvě bundy, které můžete střídat, jak se vám to zrovna bude při kombinování oblečení hodit. Zaplatíte ale jen jednu.

Navíc kamenné a internetové obchody i v našich končinách nabízejí oboustranné dámské prošívané bundy v mnoha a mnoha provedeních. Nemusíte se tak obávat, že až vyrazíte na jejich lov, narazíte na jeden střih ve třech designově nezajímavých provedeních.

Stejně jako u dalších zimních svršků je dobré si vybrat správnou velikost, aby se vám v případě krutých mrazů pod oboustrannou prošívanou bundu vešel třeba i svetr, ale zároveň, aby bunda nepůsobila jako neforemný pytel. Proto si při nákupu online vždy ověřte míry dané velikosti uvedené ve velikostní tabulce. Tou dnes již disponuje každý profesionální e-shop.

Nezáleží na typu vaší postavy

Všeobecně jsou dámské prošívané bundy také vhodné pro všechny typy postav. Dále pak samozřejmě záleží na volbě vhodného střihu, délky a barvy.

Štíhlé dámy vyšší postavy si bez obav mohou obléknout bílé či stříbrné prodloužené zpracování tohoto svršku. Pro většinu žen je pak nejsympatičtějším modelem prošívané bundy ten v délce do pasu. Pokud ale rády schováváte své pozadí do tepla, sáhněte pro střih v délce pod zadek.

Co se týká barev, silnějším postavám sluší spíše tmavší odstíny, které poměrně dobře dokáží zakamuflovat třeba větší bříško. Vše se ale odvíjí od toho, na co se cítíte. Takže toužíte-li po jakékoliv barvě, nebojte se ničeho a směle do toho!