Co zvážit před koupí telefonu střední třídy?

Už týdny pokukujete po telefonech a stále nemůžete najít ten ideální. Chcete něco cenově dostupného, ale zároveň má několik skvělých funkcí. Nechcete utrácet příliš mnoho peněz za telefon, protože stejně za šest měsíců bude zastaralý. Zdá se, že existuje tolik možností! Nebojte se; jsme tu, abychom vám pomohli! Zde je náš průvodce, co je třeba zvážit před nákupem telefonu střední třídy.

Specifications that need considering

  • Procesor

Procesor je jednou z nejdůležitějších funkcí telefonu. Rozhoduje o tom, jak rychle váš telefon poběží a kolik úkolů najednou zvládne. Při pohledu na telefony střední třídy se snažte najít ty s procesory, které jsou buď čtyřjádrové, nebo osmijádrové. To zajistí, že váš telefon zvládne různé aplikace a programy.

  • RAM

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je RAM telefonu. To je zkratka pro Random Access Memory a rozhoduje o tom, kolik informací může váš telefon uložit najednou. Čím vyšší je RAM, tím více věcí si váš telefon může uložit do paměti najednou. U telefonů střední třídy si raději najděte ten s minimálně čtyřmi gigabajty RAM.

  • Úložný prostor

Dalším důležitým faktorem je úložný prostor. Čím více vnitřní paměti má váš telefon, tím více aplikací a souborů do něj můžete uložit. Možná se ptáte, kolik úložného prostoru potřebujete, pokud se většina vašich věcí stejně uloží do cloudu. Pro telefon střední třídy je potřeba 64 gigabajtů úložného prostoru.

  • Velikost obrazovky

Jedna věc, kterou možná budete muset obětovat při nákupu telefonu střední třídy, je velikost obrazovky. Čím dražší telefon, tím lepší bude obrazovka. Pokud chcete něco s nadprůměrným displejem, pak je dobré se poohlédnout po takovém s obrazovkami od pěti do šesti palců, které mohou mít vyšší rozlišení.

  • Fotoaparát

Fotoaparát telefonu střední třídy nebude tak dobrý jako telefon vyšší třídy, ale přesto by měl být schopen pořizovat slušné snímky. Když se podíváte na specifikace fotoaparátu, zkuste najít telefony s 64megapixelovým nebo vyšším zadním fotoaparátem a 16megapixelovým předním fotoaparátem. Zajistíte tak, že vaše selfie budou vypadat dobře a budete moci fotit i v době, kdy osvětlení není ideální.

  • Životnost baterie

Jednou z nejlepších věcí na telefonech střední třídy je to, že obvykle mají úžasnou výdrž baterie! To znamená, že můžete jít celý den, aniž byste se museli starat o nabíjení telefonu. Když se díváte na výdrž baterie telefonu, zkuste najít takovou, která má hodnocení alespoň 3000 mAh.

Mobil střední třídy
Mobil střední třídy

Doporučení pro telefony střední třídy

Tak co si myslíte? Jste připraveni koupit telefon střední třídy? Pokud ano, pak doporučujeme vyzkoušet některé z níže uvedených telefonů!

Samsung Galaxy A-series

Řada Samsung Galaxy J je skvělou volbou pro ty, kteří hledají telefon střední třídy. Samsung A52 je špičkový telefon, který nabízí několik skvělých vylepšení, jako je obnovovací frekvence 120 Hz, 64MP fotoaparát, funkce dvou SIM karet a další. Díky kapacitě 4500 mAh vydrží baterie na jedno nabití celý den.

Huawei nova series

Řada Huawei nova je další skvělou volbou. Tato řada zařízení je dodávána s osmijádrovými procesory. S 6GB RAM a 128GB ROM má nova 8i skvělý výkon při hraní her. A díky zobrazení FHD + 2 376 x 1 080 je sledování filmů pohodlnější. Vzhledem k tomu, že Huawei má zahajovací akci, koupit huawei nova 8 již nyní, ušetříte 500 Kč. Tedy 7999 Kč.

Xiaomi Redmi X-Series

Xiaomi Redmi X-series je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupný telefon střední třídy. Redmi 10x je první smartphone ve své nové vyšší řadě s názvem „Red Mi X“. Tento telefon podporuje duální pohotovostní režim a přináší 5g konektivitu pro telefony vyšší střední třídy. Má 6,57palcový displej a 4520mAh baterii s 33W nabíjením. Je také vybaven čtyřmi zadními kamerami včetně jednoho 48MP hlavního vystřelovače a 16MP přední kamery.

Závěr

Pokud hledáte nový telefon, který bude sloužit jako vaše primární zařízení, pak je trh střední třídy skvělým místem, kde začít. Najdete zde spoustu možností se skvělými funkcemi za ceny pod 8000 Kč. Před jakýmkoli rozhodnutím o nákupu se však ujistěte, že jste zvážili, co je pro vás na smartphonu důležité, a prozkoumejte, které telefony jsou v každém seznamu funkcí nejlepší.