Co funguje proti vráskám? Poradíme vám

Vrásky jsou s přicházejícím stárnutím v podstatě nevyhnutelné, můžete o ně však pečovat, aby se výrazně neprohlubovaly a nerozšiřovaly. S tím vám pomůže pečlivá starostlivost o pleť, která zahrnuje několik kroků.

Pravidelná péče o pleť

Ačkoliv vrásky se většinou objevují až ve vyšším věku, o pleť je třeba správně pečovat v každých letech. Právě tak totiž můžete v budoucnu omezit výskyt a intenzitu vrásek. Proto je důležité pleť každodenně vyčistit. Zbavíte se tak nečistot, které omezují její regeneraci. Důležitá je také pravidelná hydratace, ideálně produkty určenými přímo na vrásky. Nezapomínejte však ani na ochranu pleti – v létě používejte SPF krémy, v zimě pak přichází na řadu ochranné krémy proti chladu a vysušování.

Kvalitní kosmetika

Abyste v boji proti vráskám byli úspěšní, je třeba vzít si na pomoc kvalitní kosmetiku. Právě účinné složky v ní se postarají o výživu, hydrataci a regeneraci vaší pleti. Vybrat ten nejlepší krém na vrásky může být složité, nabídka je totiž široká. Vždy proto volte dle typu své pleti. Krémy proti vráskám jsou mnohdy rozdělovány i do dalších kategorií – například denní a noční. Vybavte se více produkty, oční okolí si totiž žádá jiný krém proti vráskám než zbytek obličeje.

Masáž proti vráskám

Při péči o pleť nestačí spoléhat se pouze na účinky kosmetiky. Do své denní rutiny byste měli zařadit také masáže obličeje. Nejlepší je masáž provádět večer po ošetření pleti krémem či sérem. K masáži se nabízí různé pomůcky – masážní váleček či gua-sha, případně si však vystačíte i s prsty. Díky pravidelným masážím dochází ke zpevnění a vyhlazení pleti, zvýšené prokrvení navíc podporuje regeneraci.

Vrásky se mohou objevit kdykoliv, nejen vlivem stárnutí pleti. Na vině může být dehydratace či třeba stres. Proto je velmi důležité své pokožce dopřát to nejlepší.

Zdroj obrázku:

Lyubov Levitskaya / Shutterstock.com