Chytrá domácnost Somfy: Klíč ke komfortnímu, úspornému a bezpečnějšímu bydlení

Od dob, kdy kmeny našich předků sídlily v jeskyních, už uplynul nějaký ten pátek. Museli si vystačit s málem a nad současnou úrovní lidských příbytků by jim asi zůstal rozum stát. Ale to ostatně zůstává i našim současníkům, kteří doposud nedali zelenou automatizaci. Pokud máte o chytré domácnosti spíše kusé informace, nežli ucelenou představu, seznamte se se sofistikovaným systémem Somfy a zasněte se, jaké by to bylo, kdyby byl i váš domov pohodlnější, úspornější a bezpečnější.

    1. Jaká zařízení můžete integrovat do systému?

Výčet prvků, které lze automatizovat, a poté je řídit prostřednictvím centrální řídící jednotky či mobilní aplikace, je vskutku obsáhlý. Inteligentní systém somfy plnohodnotně pokrývá oblasti interiérového stínění (např. venkovní žaluzie, předokenní rolety, střešní okna…), osvětlení, topení (ovládání termostatu), ale také manipulace s vjezdovou bránou a garážovými vraty.

Samostatnou kapitolou chytré domácností jsou elektronické zabezpečovací systémy. Kromě alarmu a kamer se může stát nedílnou součástí ekosystému Somfy také chytrý zámek dveří. Jak funguje? Instalace je snadná, efekt ohromující – zařízení umožňuje dálkové odemykání a zavírání, jakožto i vytvoření trvalého či dočasného přístupu pro konkrétní osobu.

    1. Příliš složité? Ale kdeže!

Chytrá domácnost postavená na prvcích Somfy vám bude dělat radost, i když si třeba s moderní technikou příliš netykáte. Ovládání jednotlivých prvků je samo o sobě intuitivní – a pro všechny případy je zde chytré ovládání TaHoma, které umožňuje vytváření tzv. scénářů. Přednastavíte si svou každodenní rutinu a uvedete ji do pohybu stiskem jediného tlačítka. Takže když například přijdete domů z práce, systém se bez dalšího pobízení postará o rozsvícení světel, vytažení žaluzií a další úkony.

S výběrem zařízení Somfy vám ochotně poradí kvalifikovaná personál specializovaného eshopu Kovopolotovary.cz.

Zdroj obrázku: Astibuk / Shutterstock.com