Cestujete do zahraničí? Nezapomeňte na pojistku

Pokud je vaším cílem cesta do zahraničí, je dobré vědět, co by se vám mohlo hodit. Jedná se o to, že se rozhodnete uzavřít cestovní pojištění. Sice se nejedná o povinnou pojistku, ale rozhodně se může hodit. A to bez ohledu na to, za jakým účelem do zahraničí cestujete. Může to být:

  • Dovolená
  • Poznávací zájezd
  • Pracovní cesta

Možností je celá řada

Tento typ pojistky je sjednáván u komerčních pojišťoven, které ji nabízejí v několika různých podobách. Pokud máte v plánu třeba rizikovou aktivitu na lyžích, potřebujete pojištění na hory. Tedy takové, které je spojeno nejenom s běžným rozsahem služeb, ale to, které se vztahuje i na rizikové aktivity. S těmi může být spojena třeba i jízda na vodním skútru, nebo potápění. Správný rozsah proto volte podle toho, co plánujete v zahraničí dělat.

Nejenom výlohy spojené se zdravím

Primárně je cestovní pojištění spojeno s hrazením výdajů, které se týkají vašeho nutného ošetření a vším, co s tím souvisí. Nejde ale o rozsah jediný. Pojistit lze i své věci, které máte s sebou. Mohou to být třeba spolehlivé myslivecké dalekohledy, se kterými chcete pozorovat přírodu, stejně jako se může jednat také o vaši sportovní výbavu, nebo osobní věci.

Dále je možné pojistit i svou odpovědnost. Pokud někomu způsobíte škodu na majetku nebo na zdraví, a tato osoba ji po vás bude vymáhat, může vše proplatit právě pojišťovna.

Ceny jsou nízké

Tento odstavec vás přesvědčí o tom, že pojistku je vhodné mít. Její ceny totiž nejsou nijak vysoké. Výsledná cena se odvíjí jak od jejích parametrů, tak i do cílové země, do které se chystáte. Každopádně musíme říci, že nemusí být problém pojistit se za cenu, která bude činit jenom několik korun denně. Tolik najde ve své peněžence každý. A je to právě tato suma, která dokáže ušetřit nejenom statisíce, ale která dokáže ušetřit také miliony korun.