Češi exotiku milují. Kam byste měla v zimě vyrazit vy?

Pokud vám při pohledu na venkovní teploměr naskočila husí kůže, udělejte to jako desítky tisíc Čechů, kteří se v zimě každoročně vydávají za exotikou. K nejoblíbenějším destinacím patří již několik let Thajsko, ale zájem je také o Karibik. Našinci nedají dopustit na Dominikánskou republiku, Kubu ani na méně známé ostrůvky.

Egypt už netáhne jako kdysi

Zimní klasikou byl po mnoho let Egypt, ale podle cestovních kanceláří již není tak populární. Přesto se zájezdů do Hurghady prodá víc než dost. Následuje Taba na Sinajském polosotrově a vyhledávané místo potápěčů – Marsa Alam.

Do Egypta se jezdí také za památkami. V rámci fakultativních výletů se dostanete do Káhiry, Gízy a na další impozantní místa, ze kterých dýchá dlouhá egyptská historie.

Isla Margarita je karibský ráj pro děti i rodiče

Podle statistik si Češi nejvíce vychvalují dovolenou na Kubě a v Dominikánské republice. K těmto karibským destinacím však přibyla další. Méně známý ostrov Isla Margarita je venezuelskou perlou Karibiku, která láká krásnými plážemi a bujnou vegetací. Průměrná roční teplota nad 30 stupňů Celsia potěší každého, kdo se chce pořádně vyhřát.

K nejnavštěvovanějším atrakcím patří zábavní vodní park nedaleko jedinečné pláže El Tirano. Za pozornost však stojí také možnost výletu do indiánské vesnice Warao v národním parku Canaima. A samozřejmě i lov dravých ryb piraní.

Odpovídající tarif pojištění je základ!

Vyrazit za exotikou bez pojištění nepřipadá v úvahu. Vyvážený poměr ceny a rozsahu pojistného krytí nabízí levné cestovní pojištění od ERGO pojišťovny.

Sjednání pojištění do zahraničí online je snadné a rychlé. V případě platby kartou začne platit okamžitě, což je dobrá zpráva pro zapomnětlivce, kteří vše nechávají na poslední chvíli. Před sjednáním vhodného tarifu si důkladně přečtěte VPP pro pojištění do zahraničí a seznamte se s podmínkami a výlukami.