Jak během léta chránit vlasy

Rozpálený písek, teplý letní vánek, modré nebe nad hlavou, houpání se na mořských vlnách a příval slunečních paprsků, odpočinek, relaxace – to vše a mnohem víc patří k létu. Ale na místě je i obezřetnost, letní dny si mohou vybrat svou daň.

Mořská sůl, chlor v bazénu, sluníčko i vítr odčerpávají naším vlasům přírodní oleje a přirozenou vlhkost. Vlasy se pak stávají vysušené, křehké a lámavé. Patrně je vám tento scénář povědomý. Péče o vlasy v letním období se skutečně vyplatí, pokud nechceme, aby nám na konci léta zůstala jen památka na zdravou a lesklou hřívu.

Speciální letní vlasové přípravky

Během léta je vhodné používat speciální přípravky. Klidně se může jednat o běžnou vlasovou kosmetiku, ale měla by být více hydratační a výživnější. Ideální je však během letního období volit přímo vlasovou kosmetiku určenou pro léto, protože vlasy tak ochráníme před UVA a UVB zářením, chlorem a slanou vodou. Rovněž se vyplatí používat vitamíny na vlasy a zapomenout nesmíme na výživné vlasové masky a zábaly. Výtečné jsou i spreje a mlhy na vlasy s ochrannými prvky nebo voděodolné přípravky.

Pokrývka hlavy

Pokrývka hlavy je v létě především při prudkém poledním slunci nutností. Chrání nejen před úžehem či úpalem, ale právě i vlasy před poškozením. Navíc takový klobouček nebo šátek je i vysoce stylovou záležitostí. Sportovně založené ženy dají přednost asi kšiltovce. Naštěstí je z čeho vybírat, takže žádné výmluvy. Rozhodně se tento krok nevyplatí podcenit, nechceme-li pak shánět Minoxidil (přípravek k léčbě vypadávání vlasů), který by měl zachránit nešetrné letní zacházení s vlasy.

1x týdně regenerace

Regenerace je pro létem zatěžované vlasy velmi důležitá. Minimálně 1x týdně bychom vlasům měli dopřát péči v podobě regeneračních a hydratačních masek, jež vyživí do hloubky. Pamatujme na to, že koupání v bazénu či moři vlasy nemilují tak, jako tuto činnost milujeme my.