Akné ve světle známých mýtů a polopravd

Vzhled každého z nás je velmi důležitý. Ač se často hovoří o tom, že obě pohlaví jsou krásná hlavně podle toho, jak se chovají. Vždyť prvotní impuls k seznámení se vychází právě z onoho dojmu, který na vás udělá pohled na danou osobu. Mnohdy může celkový dojem snížit onemocnění kůže. Velmi nepříjemným protivníkem je akné. Bojovat s ním není vůbec jednoduché. My se v následujících řádcích zaměříme na mýty a pravdy, které se akné jakkoli týkají. Nezapomeneme doporučit ani značkovou kosmetiku Vichy.     

Za pupínky stojí čokoláda

Toto tvrzení rozhodně nemusí být založené na pravdě. Zatím nebyl podán důkaz o tom, že by právě tato skvělá pochutina mohla mít na vznik akné nějaký vliv. Naopak ta hořká je doslova napěchována antioxidanty, které pleti naopak pomohou. Pozor ale na přemíru mléčných výrobků. Ty naopak akné způsobovat bohužel mohou. Možná za to mohou i hormony, jež jsou obsažené v mléku.    

Akné se může vyplavit proudem vody

Bohužel ne. Kdyby to bylo tak jednoduché… Pití vody ve velkém množství vám jen tak rychle nepomůže. Hydratace je ale pro pleť stejně tak jako pro pokožku nesmírně důležitá a fakticky se bez ní neobejdeme. Zapotřebí bude ale také kvalitní kosmetika na akné

Pomohou vám vitamíny a minerály?

Nikoliv. Za vznikem akné stojí především hormony. Akné nijak s absencí minerálů a vitamínů nesouvisí. Přesto se ale vyvážená strava vyplatí a především ovoce a zelenina pomohou dát pleti ony potřebné živiny, jež vyžaduje. Navíc jsou v takovýchto potravinách obsažené antioxidanty. V kombinaci se správnou kosmetikou bude léčba akné optimální. 

Stačí i neznačková kosmetika

Tady je zapotřebí velké opatrnosti. Na trhu se nachází spousta různých přípravků, které ale kvalitativně za moc nestojí. I proto se vyplatí vsadit na přípravky Vichy na akné. Tato známá francouzská značka je jednoznačně zárukou kvality.