5 tipů na letní road trip

Uvažujete, že se v létě vydáte na dovolenou autem? Není se čemu divit, takový road trip rozhodně není od věci. Díky vysoké mobilitě můžete poznat spousty míst, kam byste se při klasické dovolené autobusem stoprocentně nedostali. Zvolíte-li tedy dlouhý výlet autem, měli byste dbát hned na několik velmi důležitých aspektů. Právě na 5 z nich, jež jsou podle nás nejdůležitější, se soustředíme v následujících řádcích.

Bezpečné auto

Cestování automobilem je sice na jednu stranu maximálně flexibilní, nicméně na stranu druhou také do jisté míry nebezpečné. Nikdy nevíte, koho potkáte na cestách. Jak závodníci, tak i důchodci a další skupiny řidičů a řidiček mohu představovat jisté riziko. V každém případě se vyplatí mít co nejbezpečnější vůz. Výbornou volbou jsou například vozy SUV nebo se držte výsledků testování. Chcete-li vsadit na osvědčenou jistotu, pak se vyplatí ŠKODA Octavia. Bezpečnost dospělého ve výši 93 % a dětí 81 %, o níž hovoří crash testy, mluví za své.

ŠKODA Octavia
ŠKODA Octavia

Nezapomínejte na servis

Před jízdou rozhodně nepodceňte servis vozu. Pokud se pouze podíváte pod kapotu a prohlédnete podvozek, s největší pravděpodobností toho moc nezjistíte. Optimální bude, když svého čtyřkolového mazlíka svěříte do péče profesionální autoservisu. Tady jej napojí na diagnostiku a vyhodnotí potenciální rizika.

Maximální pohodlí při jízdě

Rozhodně nezapomínejte ani na své pohodlí při jízdě. Samozřejmostí by měla být klimatizace vozu. Optimální volbou je automatická, nicméně stačit by měla i manuální. Rádio je dnes již běžně ve standardní výbavě auta. Nezapomínejte ani na nejrůznější polštářky, případně nějaký ten tablet pro zpříjemnění dlouhých chvilek.

ŠKODA KODIAQ
ŠKODA KODIAQ

Cíle byste měli znát předem

Víte, kam jedete? Road trip by měl mít svůj cíl a nadneseně řečeno mezipřistání. Proto si vše promyslete předem. Hodit se bude jistě i spolehlivá navigace, která vás nenechá ve štychu při samotné jízdě.

Pozor na poplatky

Naše poslední rada spočívá v tom, že byste si měli zjistit výši poplatků na dálnicích. Ve většině evropských zemí jsou již dálnice a rychlostní silnice částečně nebo kompletně zpoplatněny.