4 triky jak na rekonstrukci kuchyně

Dospěli jste k názoru, že je ten správný čas na rekonstrukci kuchyně? Máte pocit, že by tenhle interiér, který je často považován za srdce domova, potřeboval nějakou změnu? Dobrou zprávou je, že nemusíte hned uvažovat nad radikální proměnou, která by vás stála nejen spoustu času, ale i financí.

Triky pro drobnou rekonstrukci kuchyně

Máme pro vás pár tipů na rekonstrukci kuchyně, u které se obejdete i bez bourání!

 • Nový textil

  V kuchyni se nachází poměrně dost bytového textilu, který dělá tento prostor útulnějším a na pohled příjemnějším. Jsou to utěrky, ubrusy, záclony, závěsy, hadříky a spoustu dalšího. Tak co kdybyste začali třeba tím, že textilu dodáte nový kabátek? Můžete se přizpůsobit podzimu nebo být o krok napřed a textil ladit do zimních motivů.

 • Nová barva

  Jestliže chcete efektivní a poměrně rychlou změnu, není asi nic jednoduššího, nežli vymalovat. Vyberte si úplně novou barvičku a pusťte se do výmalby. Pokud se vám nechce malovat celý prostor, postačí klidně jedna hlavní zeď. I ta udělá mnohé.

 • Nový systém

  Někdy stačí ke štěstí a pocitu, že je vaše kuchyně zase něčím odlišná, opravdu maličko. Třeba to, že jinak přerovnáte skříně, vymyslíte nový úložný systém nebo si uděláte pořádek ve skříňkách a šuplících. Vyhoďte potraviny, které nepoužíváte nebo které jsou prošlé, vytřiďte špatné nádobí. Možností je spousta!

 • Nová zahrádka

  Co kdybyste si v kuchyni založili svou vlastní zahrádku? Nemáme teď na mysli, že si tady vysadíte hortenzie nebo jiné rostliny. My totiž mluvíme o bylinkové zahrádce, kterou oceníte. Nejenže vaše jídlo získá rázem úplně jiný rozměr, ale pěkně vymyšlená zahrádka, třeba zavěšená na zdi, bude vypadat zajímavě.