4 tipy na efektivnější jarní úklid

Chystáte se na jarní úklid? Právě teď je na něho ten správný čas! Ještě než se pustíte do důkladného gruntování, udělejte si čas na přečtení článku, který máte před sebou. Možná si to totiž ani neuvědomujete, ale při úklidu děláte spoustu chyb, které vám přidělávají práci, stojí vás zbytečně mnoho času a nenápadně likvidují vaši snahu.

Jarní úklid nemusí být noční můra

Drtivá většina hospodyněk se na jarní úklid příliš netěší. Důvodem je vidina nepříjemné a nudné práce, která sice není kdovíjak zábavná, ale přesto je potřeba. K jaru úklid zkrátka patří.  Tak si pojďme říci jak si ho usnadnit!

1. Nepostupujte chaoticky

Při jarním úklidu se snažte postupovat systematicky. Hodně lidí pobíhá z místnosti do místnosti nebo s úklidem začínají na nesprávném místě. Tím si jen zbytečně přidělávají práci, a proto se takové chybě vyhněte. Začněte uklízet v nejméně frekventované místnosti, kterou může být například ložnice, šatna nebo pokoj pro hosty. Postupujte těmi více využívanými místnostmi a na konec ukliďte ty, které používáte nejčastěji – tedy kuchyni, koupelnu a obývací pokoj.

2. Používejte správné pomůcky

Úklid si zbytečně protahujete i tím, že používáte špatné úklidové pomůcky. Zkuste například utřít prach klasickou hadrou a poté hadříkem z mikrovlákna. Okamžitě uvidíte ten rozdíl. Klasický hadřík prach jen rozvíří, kdežto utěrka z mikrovlákna prachové částice na sebe nalepí.

3. Spolehněte se na čisticí prostředky

Spousta lidí při úklidu používá čistící prostředky jejichž úkolem je úklid usnadnit. To se jim ale povede jen stěží, pokud je nenecháte pracovat tak, jak mají. Ukažme si to na jasném příkladu –  ve snaze odstranit z varné desky všechny nečistoty na ní nastříkáte přípravek na odmaštění. Neuběhnou ani dvě minuty a už jdete desku čistit. Následně se ale divíte, že mastnota nepouští dle vašich představ. Dáváte vinu nefungujícím přípravku, ale přitom si za jeho nesprávné fungování můžete sami. Nenechali jste ho totiž působit dostatečně dlouho.

4. Zavírejte dveře i okna

Sluníčko na obloze a vysoké teploty nás při úklidu nutí otevírat okna a dveře dokořán, díky čemuž domácnosti proudí čerstvý vzduch.  Pustit si do bytu či domu čerstvý vánek není na škodu, ovšem ne při úklidu. Vznik v průvanu totiž doma víří prach a drobné nečistoty, které se tak díky průvanu dostanou i do již uklizených v místností.