3 tipy pro výběr správné postele. Zaměřte se na velikost i vhodnou matraci

Kvalitní spánek je základ úspěšného dne. Proto se vyplatí věnovat výběru postele dostatek pozornosti. Jenže na co se při nákupu zaměřit? Poradíme vám!

1) Malá postel není pohodlná

Vzpomínáte si na pohádku o Sněhurce, která se nemohla dobře vyspat v postelích trpaslíků, protože byly příliš malé? Nakonec jich musela spojit hned několik, aby si odpočinula.

Vyhněte se podobným problémům. Lůžko vždy vybírejte o 25 centimetrů delší, než je vaše výška. Vejde se vám do něj tak dostatečně velká matrace.

Při nákupu postele pro dítěte se podívejte i po lůžku s prodloužitelnou délkou. Poroste s vaším potomkem, takže ušetříte za nákup dalšího nábytku.

Délka postele ale není jediný rozměr, který si zaslouží vaši pozornost. Zaměřte se i na šířku, které by měla být minimálně 90 centimetrů.

Výška postele s matrací je pak 45 až 55 centimetrů. Pokud jste starší a z postele se vám hůře vstává, kupte si raději vyšší lůžko.

TROPICO PR 3 tipy pro výběr správné postele. Zaměřte se na velikost i vhodnou matraci

2) Čela a bočnice se vyplatí hlavně u dětských postýlek

Klasické postele se vyrábí s čelem u hlavy, které vás chrání před průvanem a pohodlně se o něj opřete. Některé mají čelo v nohách, kde ale zejména v menších místnostech překáží. Hodí se ale u dětských postýlek, kde jsou praktické i bočnice.

Nejen děti se pak snadno zraní o tenké nohy postele. Z nárazu si můžete snadno i zlomit prsty. Volte proto postel se širšími nohami nebo plnou spodní částí.

3) Základem je kvalitní matrace

Dokonalá konstrukce postele ale není všechno. Pro dobrý spánek ji musíte doplnit i kvalitní matrací. Ta musí být nejen dostatečně velká, ale i tuhá. Řiďte se přitom pravidlem, že čím více vážíte, tím tužší matraci potřebujete.

V obchodech najdete také několik druhů materiálů, ze kterých se matrace vyrábí. Současným trendem jsou matrace ze studené pěny, které dokonale kopírují tvar vašeho těla.

Alergici zase ocení matrace z latexu, které odolají plísním a bakteriím. Zároveň mají výborné ortopedické vlastnosti.

Před nákupem postele a matrace si je určitě zajděte vyzkoušet do specializované prodejny. Jedině tak zjistíte, že vám opravdu vyhovují.