3 tipy, které potřebujete při zařizování pokojíčku pro alergika

Chystáte se na zařizování pokojíčku pro alergika, ale nevíte, jak správně na to? Chcete svému dítěti vytvořit příjemné a především zdravotně neškodné prostředí, ale tak trochu tápete ve správném postupu? Nevěšte hlavu, je dobře, že máte před sebou tento článek! V následujících řádcích vám poradíme, jak zařídit pokojíček pro alergika, který mu nejen neublíží po zdravotní stránce, ale který mu zároveň poskytne útulné a na pohled zajímavé zázemí.

Poradíme, jak zařídit pokojíček pro alergika

Když se řekne dětský pokojíček, většina lidí si automaticky představí huňaté koberečky příjemné na dotek, spoustu plyšových hraček, roztomilé závěsy a další dekorace, které do pokojíčků malých dítek zkrátka neodmyslitelně patří. Jenže jakmile se u dítěte potvrdí alergie, může si o měkoučkých kobercích a plyšových kamarádech nechat jen zdát. I když je nutné pokojíčky pro alergiky zařizovat dle určitých pravidel, rozhodně to neznamená, že ani tyhle pokojíky nemohou působit roztomile a útulně.

Tip první: snadno udržovatelné povrchy

Při výběru nábytku myslete na to, že jej budete často omývat a udržovat v čistotě, především bez prachu. Nábytek v pokojíčku pro alergika musí mít snadno udržovatelný materiál, který stačí otřít a o víc se nemusíte starat. Zároveň pamatujte na to, že dekorace do dětského pokojíčku sice patří, ale nejenže zdržují při úklidu, ale zároveň v sobě udržují prach a tím pádem roztočové alergeny.

Tip druhý: žádný koberec

Stejně jako se roztočové alergeny udržují v plyšových hračkách, skvěle se nim daří i v koberci. Z toho plyne, že do pokojíčku pro alergika celoplošné koberce jednoduše nepatří. Naštěstí je dnešní doba poměrně moderní a nabízí tak spoustu možností pro výběr. Podlahu do pokojíčku vašeho dítka vybírejte tak, aby byla nejen na pohled zajímavá, ale zároveň i pohodlná, příjemně teplá a snadno udržovatelná, abyste se nezdržovali při úklidu.

Tip třetí: postel a povlečení

Nedílnou součástí každého dětského pokoje je postýlka. Ta představuje nejdůležitější vybavení a její výběr není radno podcenit – zvláště pak případě, kdy je vaše dítě alergik. Postýlku vybírejte takovou, která stojí na nožkách, aby se dalo pod ní dalo snadno vytírat. Co se týče povlečení, samozřejmostí je výběr lůžkovin z umělé pryže, které je možné prát bez poškození na teplotu vyšší nežli 60°.