3 snadné a levné triky, díky kterým rázem vylepšíte svůj byt

Máte pocit, že by váš interiér potřeboval zmodernizovat nebo oživit, ale nechcete utrácet za nové vybavení? Někdy stačí jen špetka tvůrčího myšlení a váš byt prokoukne i bez nákladných úprav. Vyberte si některý ze 3 osvědčených tipů, které pozvednou vaši domácnost na novou úroveň.

Investovali jste do nákupu bytu ve velkoměstě, ale na další úpravy už vám nezbývají peníze? Zejména pokud jde o nové byty, Brno či Praha patří mezi nejdražší města vůbec, proto se není čemu divit. Někdy však stačí pár jednoduchých změn, aby byl váš byt okamžitě hezčí a útulnější. Jak na to?

1. Využijte starý nábytek

Narazili jste při vyklízení půdy na starý nábytek, o kterém jste neměli ani tušení? Starožitnosti jsou opět v módě, proč toho tedy nevyužít? Je-li stolek, skříňka nebo jiný nalezený nábytek v zachovalém stavu, můžete jej směle postavit do předsíně nebo třeba do obývacího pokoje.

Pokud se vám navíc podaří zjistit, jak k nábytku vaši předci přišli, možná budete mít v záloze i strhující historku, se kterou se můžete pochlubit zvědavým návštěvám. Za starožitnými cennostmi se často skrývají neopakovatelné příběhy. Právě proto přitahují sběratele i milovníky historie.

2. Zkrášlete zdi

Mysleli jste si, že talíře patří jenom na stůl? A co třeba na zeď? Vytáhněte z kuchyňské linky několik talířů se zajímavými vzory a osázejte jimi holou stěnu. Jestliže jste kreativní duše, klidně zkombinujte hned několik různých barev. Ale nepřehánějte to.

A pokud máte pocit, že by vaše stěny potřebovaly spíše pořádně vymalovat, můžete zkusit namíchat takové barvy, aby váš pokoj vypadal větší, než ve skutečnosti je. Boční stěny vymalujte sytějšími barvami, zatímco při výmalbě stropu vsaďte na světlý odstín. Tím se vaše místnost opticky „roztáhne“, aniž byste se kvůli nedostatku místa museli zbavovat třeba oblíbeného nábytku.

3. Vsaďte na (ne)tradiční dekorace

Jestliže se nemůžete zbavit dojmu, že by váš byt potřeboval oživit nápaditými dekoracemi, máte na výběr z celé řady možností. V koupelně se budou vyjímat dekorace s přísavkami, které jednoduše připevníte i na obložení, nebo praktická předložka z přírodního bambusu.

Věnujete se háčkování nebo po večerech tvoříte výrobky z korálků? Uháčkujte si z příze kousky ovoce a ozdobte jimi svůj jídelní stůl nebo si z korálků různých barev a velikostí vytvořte pestré ozdůbky, kterými vdechnete život každému volnému prostoru.

Zdroj obrázku: Prostock-studio / Shutterstock.com