Filmové léto – tipy na filmy, které vám nesmí ujít

Léto se nám překulilo do druhé poloviny a počasí letos není zrovna nejpříznivější. Na čerstvém vzduchu tak nemůžeme trávit tolik volného času, kolik bychom si přáli a vymýšlíme tak způsoby, jak se zabavit. I my jsme se zamysleli nad tím, jak byste si mohli druhou polovinu prázdnin užít a nesedět přitom doma na gauči v obýváku s pytlíkem brambůrků na klíně. Našli jsme pro vás tipy na zajímavé filmy, které se budou promítat tohle léto a které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jestliže patříte mezi filmové nadšence, pak si následující řádky určitě někam zapište!

Filmy, které prostě musíte vidět!

Následující řádky ukrývají několik tipů na filmy, které rozhodně stojí za zhlédnutí. V našem seznamu si na své přijde úplně každý filmový fajnšmekr!

 1. Most špiónů

  Dramatický thriller v hlavní roli s Tomem Hanksem v podobě Jamese Donovana vás přenese do atmosféry studené války, kdy tento řadový právník z Brooklynu dostane za úkol vyjednat propuštění amerického pilota, který byl sestřelen nad Sovětským svazem a zajat.

 2. Nikdy nejsme sami

  Český film pojednávající o dnešní době je zamyšlením nad tím, že člověk nikdy není sám sebou a nemá pouze jediný charakter. Film režíroval Petr Václav a donutí vás poprat se s láskou, nenávistí i temnotou.

 3. Iracionální muž

  Film z roku 2015 pojednává o profesorovi filozofie Abe Lucasovi, který s eprávě utápí ve špatném období, díky kterému nemůže psát, radovat se nebo dýchat. Vše, co čeho se pustí nebo co zkusí mu nepřináší uspokojení. Proto začne své neduhy řešit alkoholem. Velmi brzy na to se zaplete se dvěma ženami – osamělou profesorkou Ritou a nejbližší studentkou Jill. Ne vždy se ale snaha přeměnit přátelství v romantický vztah setká s úspěchem…

 4. Dánská dívka

  Dánská dívka je film, díky kterému se přenesete do Kodaně do období 20. let minulého století. V hlavní roli je zde Einar Wegener, který v té době patří mezi nejlepší dánské malíře. Jeho žena Gerda se mu stává portrétistkou a vy můžete sledovat jejich pozvolna se rozpadající doposud harmonický vztah.