Znáte hlavní úskalí půjčky zdarma? Na co si dát pozor

Půjčka zdarma neboli první půjčka zdarma. To je pojem, se kterým se lze především u nebankovních poskytovatelů peněžních úvěrů setkat čím dál častěji. Lákavá možnost vyzkoušet si půjčku bezplatně a okusit celý proces na vlastní kůži.

Jenže, jak už bývá zvykem, není všechno zlato co se třpytí. I v případě tohoto typu úvěru byste měli být ostražití, na což upozorňuje tento článek.

Co je vlastně první půjčka zdarma?

Pro komplexnost prezentovaných informací je třeba vysvětlit definici první půjčka zdarma. Jde o úvěr, který je primárně nabízen zcela novým klientům konkrétní nebankovní společnosti. Těm, jenž si půjčují finance poprvé a chtějí vyzkoušet, jak všechno funguje.

První půjčka zdarma je poskytována v omezené výši v řádu několika tisíc korun se splatností do jednoho měsíce. Kolik peněz si v jejím případě půjčíte, tolik peněz také vrátíte. Jde o velice jednoduchý proces, u něhož si však pohlídejte pár věcí.

Úskalí bezplatné nebankovní půjčky

Zdarma v tomto směru znamená, že peníze vrátíte v odpovídajícím termínu. Ať už je to půjčka 5000 Kč nebo i nižší. Pokud však zapomenete splatit své závazky, vystavujete se poměrně vysokým a zbytečným sankčním poplatkům. Ty pak mohou na první pohled výhodnou půjčku zdarma prodražit více než chcete, a to je nemilá zkušenost s nebankovním segmentem.

Pozor si dávejte i na pojem „první“ půjčka zdarma. Pokud si tímto způsobem budete chtít půjčit peníze podruhé, pak už spadáte do kategorie stálých zákazníků. A ti se musí řídit standardními splátkovými podmínkami. To znamená, že takovou nebankovní půjčku už budete splácet s příslušnými úrokovými sazbami. Pokud tuto informaci opomenete, můžete se ve výsledku nemile divit.

Kdo poskytuje první půjčku zdarma?

Abychom vás navedli tím správným směrem, přinášíme strohý výčet těch poskytovatelů, kteří jsou schopni vám takovou první půjčku zdarma nabídnout.

  • Zaplo.cz půjčka
  • Kamali půjčka
  • ViaSMS.cz půjčka
  • CreditON půjčka
  • Provident Start půjčka a další