Živý a kouzelný

Dnes mi volala matka. Musíme tam nejbližší volno zajet. Brečela mi do telefonu, že má zničenou zahradu, resp. živý plot. Vlastně jsem nepochopil, co se stalo. Takže prosím tě, zkus nějak vymyslet vhodný termín. Samozřejmě včera bylo pozdě.“, oznámil mi po návratu můj muž.

Ne, že bych nejezdila ke tchýni ráda, děti to tam milují. Ale přeci jenom to nemáme za bukem. Jenže když jde o život… resp. o ten živý plot, nedá se nic dělat. Příští víkend jsme se vydali směr západní Čechy.

Koukejte, co mi tady provedli. Nechala jsem si zahradu upravit jedním místním rádoby zahradníkem a koukej, co mi tu nadělal za paseku.“, plačtivým hlasem oznamuje tchýně, ještě se ani nestačíme pořádně přivítat. A musíme jí dát za pravdu. Stromy jsou polosuché, polámané, je na ně velmi smutný pohled. Ale co s tím uděláme my ne-zahradníci?

Můj manžel však patří k tomu druhu lidí, pro které má každý problém řešení. Stačilo pár telefonátů těm správným lidem a už sedíme u počítače. Objednáváme babičce nový rychlerostoucí živý plot. Popis rostliny vypadá více než dobře:

Kouzelný živý plot je jediný živý plot, který dokáže během dvou let dorůst až do výšky 3 metry! Výhody Kouzelného živého plotu:

nenáročný na pěstování a kvalitu půdy
ideální rostlina pro zelené větrolamy a protihlukové stěny
není jedovatý ani nekvete – žádný pyl, žádné alergeny
extrémně rychlerostoucí živý plot – roste až 1,2 – 1,8 m / rok
záruka na dodávané sazenice 10 let!
ke každé objednávce balení hnojiva ZDARMA

Hotovo! Objednáno! Zasadit si to zvládne babička už sama. Přiobjednali jsme příručku pro pěstitele Kouzelného živého plotu, aby věděla jak na to. Kouzelníci sice nejsme, ale snad babičce bude stačit kouzelný živý plot.

A už se na nás babička zase směje. Peče, vaří, smaží jak o posvícení. Ono to takové malé posvícení vlastně je.

Diskuze je uzavřena.