Zase pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne?

Na začátek pracovního týdne se nikdo netěší. Po víkendu, během kterého si od práce můžeme odpočinout a hodit všechny starosti i povinnosti s klidným srdcem za hlavu, je pondělí doslova noční můrou, která nás vtáhne do nepříjemné reality a přiměje si uvědomit, že volno je fuč. Není se tak čemu divit, že začátek pracovního týdne neseme nelibě, často se v pondělí ráno probouzíme rozmrzelí a bez nálady. Ptáte se, zda existuje způsob, díky kterému byste začátek týdne plného práce dokázali zvládnout lépe? Chcete-li znát odpověď, čtěte dál!

Jak zvládat začátek pracovního týdne. A nezbláznit se!

Pondělí je dnem, který značí začátek pracovního týdne a to znamená jediné: další kolotoč pracovních úkolů, emailů, požadavků, starostí, povinností a nutností, do kterých se nám sice nechce, ale udělat je musíme. Při vidině dalších pěti dní strávených v zaměstnání většina lidí znechuceně protočí oči. Přitom i začátek týdne může být zábavný, svěží a radostný. Chcete vědět, jak na to?

Zpříjemněte si ráno

To nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je začít den pozitivně už od samého začátku. Máte-li tu možnost, dovolte si jednou týdně rozmazlovat sebe sama. Jak? Zajděte si někam na pořádnou snídani, která vás dokonale nakopne a dodá vám chuť i energii na celý den. Nemusíme se jistě zmiňovat o tom, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne a nemělo by se vynechávat, navíc pondělí je ideální příležitostí k tomu, proč z obyčejné snídaně udělat velkolepou událost. Jednou týdně vás to přece nezabije, co myslíte?

Odměna po práci

Jen málokdo rád chodí do práce, bohužel tam ale musíme všichni. Samozřejmě tedy za předpokladu, že si chceme zajistit stabilní příjem, protože bez peněz to v dnešní době nejde. Na začátek pracovního týdne si tak můžete naplánovat nějakou odměnu. Vzhledem k tomu, že pondělí v práci bývá nejnáročnější, dovolte si dopřát sami sobě něco, co vám udělá radost. Co třeba chodit v pondělí na masáž, jednou za 14 dní na manikúru, jednou do měsíce ke kadeřnici?

Plány na večer

Začátek pracovního týdne jistě zvládnete o něco lépe, budete-li se moci celý den na něco těšit. Pondělí je ideální den k tomu, abyste něco podnikli. Zajděte si s kamarády do oblíbeného podniku na dvojku vína. Nebo s kamarádkou choďte každé pondělí cvičit, to také není špatný nápad.