Vztah na dálku – na co se připravit

Pokud jste se odhodlali vyzkoušet vztah na dálku, pak byste měli vědět, co takový vztah vlastně obnáší. Je pravda, že mnohdy nemají partneři na výběr a životní cesty je na nějaký čas rozdělí. Zatímco někdy je to na krátkou dobu, jindy to může být na podstatně delší čas. Jestliže chcete vztah na dálku podstoupit, přečtěte si náš dnešní článek, ve kterému se mu podíváme blíže na zoubek. Tento typ vztahu totiž není pro každého…

Má vztah na dálku nějaké výhody?

Samozřejmě! Možná bychom jich společně dokázali vymyslet hned několik. My si ale představíme pouze ty nejzákladnější, ať se máme na úvod od čeho odpíchnout.

 • Odpočinete si

  I když toho druhého sebevíce milujete, pokud jste spolu den co den prakticky 24 hodin, pak se vám určitě uleví, když se na nějaký čas neuvidíte a vzájemně si tak jeden od druhého odpočinete. Chvilku se budete moci věnovat jen sami sobě, což rozhodně není k zahození. A co víc, vztahu to může hodně pomoci.

 • Budete se více těšit

  Další podstatná výhoda vztahů na dálku je fakt, že jakmile se s tím druhým po nějakém čase opět shledáte, pak se na sebe budete daleko více těšit. Je úplně jedno, jestli se neuvidíte týden nebo tři měsíce – v den setkání vás zaplaví taková vlna euforie, že na osamocené večery rázem úplně zapomenete.

Jak se na to připravit?

Ať už byly vaše důvody pro vztah na dálku jakékoli, měli byste si s partnerem stanovit jasná pravidla vašeho odloučeného soužití. Přeci jen nadále zůstáváte nerozlučnou dvojicí, která ale nějaký čas bude žít odděleně. Určitě je na místě nastavit si pravidla a pomyslné mantinely a dát hned na začátku jasně najevo, s čím nesouhlasíte.

 • Důvěra

  Pokud máte žít každý někde jinde, je potřeba, abyste si maximálně důvěřovali. Důvěra je ve vztahu hodně klíčová a ve vztahu na dálku to platí minimálně dvojnásobně. Nemůžete si každý večer dělat vzájemně žárlivé scény, protože nebudete vědět o každičkém kroku toho druhého.

 • Volejte si

  Nezáleží na tom, zda jeden z vás odjíždí pracovně nebo se vydává do jiné části země či světa jen tak na zkušenou. Měli byste si ujasnit, jak často spolu budete komunikovat a kdy, abyste předešli situacím, kdy jeden bude čekat u počítače na internetový hovor a ten druhý se mezitím bude bavit někde v baru.

Není to jednoduché

Možná na první pohled vypadá, že jsou vztahy na dálku skvělé. Je pravda, že mnoha párům odloučení na nějaký čas prospělo, prohloubilo jejich vzájemnou lásku a ujistilo je v tom, že k sobě skutečně patří. Jenže je nutné počítat i se stinnými stránkami. Bude se vám stýskat, protože najednou u sebe nebudete mít milovaného člověka tak často, jak jste byli až do dnešního dne zvyklí. Někdy vás možná přepadne i žárlivost, když se zamyslíte nad tím, co ten druhý asi dělá. Jindy vám bude chybět ono rameno na vyplakání nebo budete potřebovat obejmout, ale nebudete mít od koho.