Foto, video

Výroba fotoknihy se speciální slevou na Piklio.cz

Postarší pán domu, jak se říká mužům důchodového věku, kteří doma nesmějí vesměs ani ceknout, se zrovna zvedal ze země a rukou se ujišťoval, netvoří-li se mu na hlavě boule. A jako obvykle, když jeho drahá polovička nebyla doma, tiše láteřil, proč se moula tehdy vlastně ženil. Vždyť jak si žil, dokud byl mladý a svobodný! Jenže on si zkrátka nedal od zkušenějších poradit! Slova ženáčů mu tehdy byla vzduch. A teď to má.

Co že se stalo?
Vlastně nic neobvyklého. Nebylo to totiž ani zdaleka poprvé, co mu ze skříně, tedy z její horní desky, spadl na hlavu štos knih. Velkých a tlustých knih. Manželčiných fotoknih.

Proč jen si ji bral a proč jen se v její přítomnosti stal takovým bačkorou pod pantoflem? Kolikrát už jí chtěl ty knihy vyhodit, jenže to nešlo. Protože ona k nim měla láskyplný vztah, láskyplnější než k němu samotnému. Kolikrát jen nad těmito sedávala a listovala v nich! A také je komentovala.

Akce fotokniha
„V téhle je celá naše svatba. Nádhera. Tak krásná knížka… člověk by neřekl, že to tehdy byla fotokniha akce! Nebo tahle – to se nám zrovna narodil Jiříček, vzpomínáš? A přitom ta fotokniha sleva byla tak výhodná! A tady už šel Jiřík poprvé do školy. To byla ta fotokniha akce 2013. A hele – jeho maturita – a i tady vyšla fotokniha levně. Taková levná fotokniha to byla! A tahle nádhera pak byla nejlevnější fotokniha ze všech; jeho první svatební fotokniha. A jak to vždycky bylo snadné! Jak snadno se ta fotokniha online objednávala! Pár kliknutí a všechny osudové okamžiky jsou tu.

Děda její nadšení sice příliš nesdílel, ale protože byl takový, jaký byl, jásával s ní. Nechápal však, proč to musela být vždycky fotokniha. Proč nestačily fotky od Piklio.cz. Nebo fotopřání. Nebo fotokalendáře, jimiž by to taky tolik nebolelo, kdyby mu jako právě teď spadly na hlavu. Oč raději než snášet tuto bolest by babičku i s Jiříkem pověsil! Tedy ve formě fotoplátna někam na zeď, nikoliv osobně na skobu.

Ještě že tu babička ani Jiřík právě nebyli a děda si tak mohl vesele nevesele láteřit. Spílal osudu a babičce zejména.

Konečně se uklidnil. A také podíval na hodiny. Kde jenom ta ženská s tím klukem tak dlouho vězí? Vždyť šli jenom do města. Do obchodu, protože Jirka chtěl nový počítač. Ani ta jeho instalace u Jirky doma nemůže přece trvat tak dlouho… A sakra. Snad ne…

Ano. Ve dveřích cvakl klíč a babička byla doma. S rozzářenýma očima. A k hovoru se nedala vůbec pobízet, právě naopak. Hned spustila a co na srdci, to na jazyku.


„Tak jsme byli ve městě koupit ten počítač. A když už Jirkovi doma běžel, mrkli jsme rovnou na internet. A tomu bys nevěřil! Víš, že jsme tam našli akci Piklio Bonus 200 Kč pro nové zákazníky? A víš, že nabízeli i svatební dárkové certifikáty?“

Děda to dosud nevěděl, přesto mu ale bylo rázem všechno jasné. Zavrávoral a opřel se o skříň, z níž se mu na hlavu opět sesypaly všechny ženiny fotoknihy. Ale tentokrát měl ještě štěstí. Protože zanedlouho přibyla na této hromádce fotokniha další. Ještě větší a ještě těžší. Vždyť copak ji babička nemohla objednat, když zrovna platila ta speciální sleva?

Previous ArticleNext Article