Vyrazte na pěší výlet. Co mít s sebou?

Počasí se konečně začíná umoudřovat. A to je dobře. Proto je také ideální čas začít plánovat první pěší výlet. Pokud milujete toulky přírodou, podívejte se na předpověď počasí a můžete si určit den, kdy vyrazíte. A co mít s sebou? Podívejte se.

Batoh je nezbytný

Na ten rozhodně nezapomínejte, jelikož v něm budete mít vše potřebné, co se vám bude během vaší cesty hodit. Není nutné tahat se s krosnou a jiným velkým batohem. Plně postačí mnohem menší řešení, kterým jsou jednoduché vaky na záda. I když jsou menší, snadno do nich dáte vše, co potřebujete. Co konkrétně by to mělo být? Jako základ doporučíme:

  • Jídlo a pití
  • Teplé oblečení
  • Pláštěnku

Nezapomínejte také na vhodnou obuv

Je jedno, zda plánujete jít jenom pár kilometrů, nebo máte v plánu delší túru. Základem jsou kvalitní boty, které budou dobře držet na noze, a zvládnete v nich jakýkoliv terén. Do nich nezapomeňte také vhodnou ponožku. Co doporučíme? Pánské ponožky od Bastarda, které nadchnou nejenom svou kvalitou, ale zaujmou vás také tím, že mají originální potisk. Díky tomu zaujmete i ostatní turisty a budete doslova nepřehlédnutelní. Nabídka je opravdu bohatá a tak si můžete vybrat takové, které vám dokonale sednou.

Přibalte nabitý mobilní telefon

Nikoliv proto, abyste si mohli na každém kilometru vyfotit selfie a pochlubit se přátelům. Mobilní telefon je důležitý v první řadě proto, že si díky němu můžete zavolat pomoc. Nikdy nevíte, co se může stát, a tak je vhodné myslet i na nejhorší. Dále se stává telefon i praktickou náhradou klasické mapy. Tu už potřebovat nebudete. Díky mapovým podkladům a díky GPS satelitům nejenom přesně zjistíte svou polohu, ale také můžete najít správnou cestu do vašeho cíle. Ideální je si trasu naplánovat už doma a poté jenom jít podle ní. Je to nejlepší volba, jak eliminovat případné bloudění v přírodě.