Co všechno může ovlivnit kvalitu vlasů?

Stále více žen a dívek se zajímá, co ovlivňuje kvalitu vlasů, neboť právě ty jsou největší ženskou vizitkou. Krásné, dlouhé vlasy plné života dokážou upoutat pozornost a to nejen se strany mužů, ale i žen. Každá z nás chce nádherné vlasy, ale bohužel ne všem je přáno. Jakmile se vlasy začnou lámat, třepit, ztratí původní barvu i sílu, pak je někde něco špatně. Kvalitu vlasů ovlivňuje mnoho faktorů a my se teď na ně společně podíváme.

Co všechno ovlivňuje kvalitu vlasů?

Vlasy jsou největší ženskou pýchou, není se proto čemu divit, že nás znepokojí jejich lámavost, roztřepené konečky nebo dokonce vypadávání. Možná byste se divili, co všechno má vliv na jejich kvalitu a co ovlivňuje jejich vzhled. My jsme se na tuto problematiku zaměřili a vám přinášíme výsledky!

Kvalitu vlasů ovlivňuje:

  • Strava

    Strava se na kvalitě našich vlasů podílí asi nejvíce a je tedy na místě stravovat se vyváženě, aby našemu tělu nic nechybělo a ono tak nemělo tendence vybíjet si vztek na vzhledu naší hřívy. Pokud vaše strava obsahuje nadměrné množství tuků, smažených jídel a jiných nezdravých pokrmů na rozdíl od ovoce a zeleniny, pak se nedivte, že vaše vlasy nevypadají tak, jak byste si přáli.

  • Vitamíny

    Konkrétně nedostatek určitých vitamínů negativním způsobem ovlivňuje to, jak vaše vlasy vypadají. Vašemu tělu by proto neměl chybět vitamín A, C a D, dále pak minerální látky v podobě zinku, železa či selenu. Vaše vlasy tak budou pomaleji stárnout a nebudou působit tak vyčerpaně.

  • Přechod

    Na zhoršenou kvalitu vlasů si stěžují i ženy v období klimakteria, neboli přechodu, což je nevyhnutelné období v životě každé ženy. S nástupem menopauzy se sníží množství ženského hormonu estrogenu, který má mimo jiné pozitivní účinky na vzhled vlasů. Využít můžete náhražky hormonů v podobě fytohormonů což jsou látky obsažené například v sóje nebo lučním jeteli.