Tvoření

Velikonoční vajíčka – návod na zdobení

 
Chcete si také zhotovit tato jednoduchá a krásná velikonoční vajíčka? Máte jedinečnou příležitost. Co budete k jejich výrobě potřebovat a jak při ní postupovat, naleznete v tomto návodu.

 
{snippet ad1}

Pomůcky:

vařená obarvená vejce nebo kraslice

včelí vosk (k dostání ve včelařských potřebách) nebo svíčka z tohoto vosku

voskovky na obarvení včelího vosku

čajová svíčka

dřívko s kovovým špendlíkem

jednoduchý stojánek, který snadno zhotovíte podle obrázku z kalíšku od svíčky a ohnuté hliníkové lžičky, pevně přilepené ke kalíšku pomocí izolepy

Příprava:

Stojánek postavte na nehořlavou podložku a zapalte svíčku. Na lžičku položte kousky včelího vosku a nechejte je rozpustit. Pak vložte barevnou voskovku, která vosk obarví požadovanou barvou.

Vosk je třeba dobře rozehřát, ale nesmí se příliš napalovat. Nahřejte také špendlík, kterým budete vosk nanášet na vajíčko. Během práce obsah lžičky promíchávejte, voskovka ráda klesá ke dnu.

Držte vajíčko co nejblíže u stojánku. Vosk totiž brzy chladne, a pak dostatečně nepřilne ke skořápce. Špendlík je nutno namáčet do vosku před každým tahem.Tahy provádějte energicky, ale ne příliš rychle. Chce to cvik. První vajíčko nebývá nejlepší, ale nevzdávejte to, další vám jistě přinesou radost.

Postup:

Začněte nejdříve nanášet vosk na špičky vajíček, kde vytvoříte jednoduché motivy. Dbejte, aby byly tyto motivy na obou koncích naproti sobě, protože je pak budete spojovat podélnými liniemi. Můžete využít vzorů na obrázku, nebo si vytvořit vlastní.

Pak spojte pomocí čtyř vodorovných linií vzor na obou koncích vajíček. Vytvoří se vám čtyři plošky. Vajíčko držte rovně, aby se vám podařila rovná spojnice.

Nakonec vyplňte vzniklé čtyři plošky dekorativními motivy podle fantazie, nebo podle obrázku.

Previous ArticleNext Article