Reklamní články

V Areálu Slatina sídlí IKEA, GIENGER nebo Huawei. Přidáte se k nim?

Brno. Město proslavené Velkou cenou, vysokými školami nebo typickým nářečím. Byť je oproti Praze asi třikrát menší, představuje ideální místo pro podnikání. Zejména díky své strategické poloze na křižovatce tří velkých metropolí a dobrému napojení na dálnice D1 a D2. Není náhodou, že tu Amazon chce postavit distribuční sklad pro celou východní Evropu. Jenže – ne všechny oblasti v Brně jsou pro vaše podnikání úplně vhodné. V některých zaplatíte zbytečně vysoké nájemné, v jiných budete trávit hodiny v dopravních zácpách. A to nejspíš nechcete.

Dálnice před nosem, letiště za rohem
Z lokalit, které k podnikání rozhodně doporučit můžeme, je Areál Slatina. Největší průmyslová zóna Brna se rozkládá na více než 1 800 000 m2 a nabízí k pronájmu kanceláře i skladové haly. Přímo v areálu najdete třeba čerpací stanici nebo stravovací zařízení. Před areálem zastavují tři linky městské hromadné dopravy, 2 km odsud je dálniční nájezd a o pouhé 2 km dál se rozprostírá jediné mezinárodní brněnské letiště. K železniční zastávce to máte autem asi za minutu. Lepší dopravní dostupnost si lze představit jen těžko.

Černovická terasa
Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa je nejvýznamnějším městským rozvojovým projektem a zároveň patří mezi nejvýznamnější průmyslové zóny České republiky. O tom svědčí fakt, že v soutěži „Průmyslová zóna roku“, kterou vyhlašuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR agentura CzechInvest ve spolupráci se Sdružením pro zahraniční investice (AFI) a partnery projektu „Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v České republice“, byla vyhodnocena za rok 2004 jako průmyslová zóna s největším ekonomickým přínosem a v soutěži Podnikatelská nemovitost roku 2008 byla oceněna druhým místem. Černovická terasa má rozlohu cca 180 ha (s komunikacemi cca 200 ha). Svou polohou s relativně přímým napojením na dálnici D1, železniční trať Brno–Vlárský průsmyk, plánovanou jako vysokorychlostní trať Brno–Přerov, a mezinárodní letiště Brno-Tuřany splňuje předpoklady pro umístění úspěšných firem.

Lukrativní sousedé
Výhodná poloha i podmínky pronájmu lákají do areálu ty nejúspěšnější firmy. Proto si zde pronajímají kanceláře např. společnosti jako Flextronics, Huawei, Schenker a další. Za bezkonkurenční cenu od 8,2 EUR/m2/měsíc (včetně všech provizí a právního servisu) mohou podnikat v moderních nízkoenergetických budovách, které jim poskytují veškeré potřebné zázemí i služby. Úplně stejně, jako je dokážou poskytnout také vám.

Nechybí ani sklady
Na první pohled Areál Slatina vypadá jako zóna určená jenom pro kanceláře. Moderní budovy, čisto, velká spousta zeleně. Takové zdání ale klame, můžete si tu totiž pronajmout také skladovou halu. Tak, jako to udělala třeba švédská nábytkářská společnost IKEA. Před každou halou je k dispozici parkoviště, rampa nebo možnost vykládky z železniční vlečky. Zkrátka všechno, co ke svému podnikání potřebujete.

Previous ArticleNext Article