Úprava a trhání obočí

Obáváte se, že při vytrhávání obočí nevychytáte ten správný tvar, nebo že dokonce budete mít každé obočí jiné? Není za co se stydět, podívejte se po světě a všimněte si, že identická obočí nemůže mít každý na počkání.

Trhat si obočí svépomocí je možné, jen pokud odstraňujete pár nezbedných chloupků, se vším ostatním si raději zajděte k profesionální kosmetičce. Ta vám poradí, jak své obočí můžete upravovat tak, aby se nestala žádná nepříjemná nehoda.

Obočí určuje výraz tváře

Móda úpravy obočí se mění a doby, kdy jsme si obočí vytrhávali do tenkých linek už jsou dávno pryč. Dnes frčí obočí přirozené a husté! V dnešním článku si vysvětlíme, jak si s tím poradit doma. Pozor na tvar obočí, dokáže změnit celý výraz obličeje. A to je často spíš na škodu.

Pokud si chcete obočí jen lehce upravit je dobré držet se pár body:

  • Obočí by nemělo být příliš dlouhé ani krátké, mělo by končit na pomyslné přímce, která spojuje vnější koutek oka se stranou nosu.
  • Obočí by mělo vždy začínat nejdále od vnitřního koutku oka, proto druhou přímku povedeme od kraje nosu přes vnitřní koutek oka.
  • Vrchol obočí, tedy místo, kde se obočí lehce zvedá do obloučku poznáte snadno: leží na přímce, která vede od nosu přes panenku oka.
  • Obočí by se mělo upravovat pouze ze spodní části do tvaru oblouku. Jedině když vám některé chloupky z horní části narušují tvar obočí pak je vytrhejte pinzetou i nahoře.
  • Postupujte opatrně a do tvaru obočí zasahujte minimálně, protože i každý malý zásah je velmi patrný.

Jak zhustit obočí a jakou má mít barvu

Pokud nemáte problém s hustým obočím, ale naopak vaše obočí je světlé nebo příliš řídké, použijte tužku na obočí a chybějící chloupky si prostě domalujte.Nejdříve ale obočí kartáčkem pročesejte po směru růstu přirozeného tvaru. Po dokreslení je dobré obočí zafixovat gely, řasenkami na obočí nebo vosky, které jsou na to přímo určené.

Barva obočí by měla být vždy přirozená, proto je dobré držet se své barvy vlasů. Blondýnkám se doporučuje při barvení obočí používat o pár tónů tmavší odstín, naopak černovlásky by měly používat o pár tónů světlejší odstín. Brunetky mohou použít o jeden odstín tmavší barvu než je barva jejich vlasů.