Jak účinně bojovat proti povadlým prsům

Mnoho žen se trápí kvůli povadlým prsům, které svůj krásný pevný tvar ztratily buď díky času, nebo kvůli kojení či v závislosti s větším příbytkem na váze. Prsa jsou největší zbraní ženy a je třeba si je hýčkat. Není se tak čemu divit, že ženy neskáčou nadšením, pokud jejich chlouba ztratí na přitažlivém tvaru a ňadra si dle jejich partnerů hledají až u kolen. Pokud máte i vy mindráky kvůli povadlým prsům nebo se děsíte, kdy tento stav potká i vás, jste na správném místě!

Jak předejít povadlým prsům?

Když jsme mladé, jsou naše ňadra bujná, pevná a krásná. Postupem času a tím, jak stárneme, ale ztrácí svou elasticitu a pružnost a postupně klesají. Jedním z nejhorších období pro prsa je i těhotenství a především kojení, které dává ňadrům pořádně zabrat. Pokud se ptáte, zda lze předejít povadlým prsům, pak asi jako u všeho zmíníme důležitost prevence. Máme pro vás několik tipů, vyzkoušejte je.

 1. Správná podprsenka

  Vhodně zvolené spodní prádlo je základem úspěchu. Divili byste se, kolik žen a dívek vědomě nosí špatnou podprsenku! Úkolem tohoto kousku spodního prádla je zajistit vám nejen pohodlí, ale především dostatečnou oporu pro vaše přednosti. Podprsenka by vás neměla tlačit, neměla by se vám zařezávat a zapínání byste měli mít pod lopatkami – nikdy ne výše, protože pak celou váhu ňader nesou ramena a to může způsobit bolest zad.

 2. Pravidelná masáž

  Proč se trochu nerozmazlovat a nedopřát si pravidelnou masáž prsou, která se postará o lepší cirkulaci krve v tkáních i svalech a zároveň napomůže regeneraci svalstva.

 3. Hydratace pokožky

  Naše tělo je z velké části složené z vody a je tedy důležité vodu neustále doplňovat, protože může mít až magické účinky. Myslete proto na hydrataci pokožky – a to nejen zevnitř, ale i zvenčí. Dodržujte pitný režim a prsa promazávejte – vhodná jsou tělová mléka, krémy nebo zvlhčující emulze.

 4. Cvičení

  Jednou z nejúčinnějších prevencí proti povadlým prsům je samozřejmě cvičení. Mezi nejefektivnější cviky patří kliky, i když nejsou mezi ženami zrovna oblíbené. Provádět můžete i cviky s činkami nebo postačí, pokud několikrát během dne dlaněmi zatlačíte proti sobě.