Tyhle destinace musíte na podzim navštívit!

Chystáte se na podzimní dovolenou? Stále více lidí dává přednost užít si dovolenkový čas až v polovině září, kdy ve většině destinacích odpadá hlavní nápor turistů a všude tak nastává daleko větší klid. Samozřejmě na některé turisty určitě narazíte, ale nemusíte se bát přelidněných pláží, narvaných hotelů nebo davů lidí v uličkách metropole. Našli jsme pro vás skvělé dovolenkové destinace, které na podzim rozhodně musíte navštívit!

Destinace, které na podzim stojí za návštěvu!

V mnoha destinacích je příjemně teplo ještě v září, někdy dokonce ještě v říjnu. Nemusíte se proto bát, že byste se na dovolené klepali zimou a litovali, že jste si nezabalili teplejší svetr. Nyní se již společně podívejme, jaké destinace stojí právě teď za to!

 1. Korfu

  S klidným srdcem můžete až do poloviny října odcestovat na severovýchodní pobřeží Korfu, kde stojí za to navštívit přístav Kerkyra. Dlouhé písčité pláže budou v tento čas již prázdnější a vy si tak budete moci užívat vytouženého klidu.

 2. Černá hora

  Ani v září nemusíte upouštět od touhy navštívit letovisko Donja Lastva, které se nachází v zálivu Kotorské. Teploty se tam teď pohybují v příjemném rozmezí od 21-24°C, což je tak akorát.

 3. Kanárské ostrovy

  Kanárské ostrovy patří mezi destinace, které jsou jakousi podzimní klasikou. Rozhodnete-li se vyrazit právě sem, rozhodně nebudete litovat. Doporučujeme navštívit nejkrásnější pláže ostrova nacházející se v Playas de Papagayo.

 4. Egypt

  Další klasikou je Egypt, kde je teplo i nyní, zatímco u nás už to po teplotní stránce není zrovna kdovíjaké. Vyrazit můžete na turisty oblíbenou Saharu. Jestliže vám nevadí teploty pohybující se okolo 40°C, pak si zabalte kufry – je nejvyšší čas jet!

 5. Brazílie

  Exotická Brazílie vás ráda uvítá i na podzim. Radíme odjet do národního parku Jericoacoara, kde na vás čekají krásné bílé písčité pláže a nádherné tyrkysové moře.