Recepty

Tvarohoví zajíčci

Tyhle nazdobené zajíčky mě naučila moje kamarádka. Peču je už třetím rokem. A může je i moje babička, která trpí cukrovkou, protože nejsou moc sladcí. Z těsta si ale samozřejmě můžete vytvořit  i jiná zvířátka, nebo třeba kytičky. Mně se ale nejvíc líbí právě zajíčci.

Na šest zajíčků potřebujeme:
90 minut času

250 g tvarohu
125g másla
½ hrnku cukru krystal
1 vejce
2 hrnky polohrubé mouky
1 balíček prdopeč
špetku soli

na ozdobu: 1 žloutek na potření a krom toho oříšky, rozinky, lentilky – prostě co máme po ruce.

Máslo vyndáme z lednice a necháme trochu změknout. Pak ho smícháme s cukrem, solí a vejci a dobře promícháme. Pak přisypeme mouku, prdopeč a tvaroh. Zpracujeme v hladké těsto a necháme asi půl hodinky odpočívat.

Mezitím si z šablonky vystřihneme asi 10-15 cm vysokého zajíce. Uši necháme trochu tlustší, jinak se nám při přenášení odtrhnou. Teď už zbývá jen těsto na pomoučeném vále rozválet na placku – asi 1 cm vysokou a vykrájet z něj 6 zajíčků. Ze zbytku těsta vykrojíme menší tvary.

Všechno to ozdobíme oříšky, sušeným ovocem nebo lentilkami a dáme péct. Já nastavuji troubu na 180°C a peču asi 15-20 minut, dokud nejsou zajíčci hezky dozlatova. Když je vytáhnu z trouby, rychle ještě potřu rozšlehaným žloutkem a nechám vychladnout.

Previous ArticleNext Article