Tipy pro zdravé spaní

Stále více lidí trpí nespavostí, v noci nemohou najít vhodnou polohu, často se budí a ráno vstávají bez energie a rozmrzelí. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu procentu z vás, kteří mají problémy se spánkem, jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém se zaměříme na tipy pro zdravé spaní. Určitě víte, že spánkem strávíme třetinu našeho života, což je podstatná doba a z tohoto důvodu bychom spánku měli věnovat dostatek pozornosti. Možná ani vy nespíte klidně, v noci hledíte do stropu ve snaze znovu usnout a vaše rána připomínají spíše probděnou noc strávenou někde ve společnosti. Každý z nás si ale zaslouží kvalitní a plnohodnotný spánek, který našemu tělu dodá vše potřebné. Jak ho ale docílit? Možná vám k němu dopomohou naše tipy pro zdravé spaní!

Chcete spát kvalitně?

Každý den chodíme do práce, musíme se vypořádat se starostmi v osobním životě a do toho má řada z nás i děti, které jsou mnohdy hodně náročné. Není se proto čemu divit, že večer toužíme ulehnout do postele a vyspat se do růžova. Přáním nikoho z nás nejsou probděné noci, převalování se ze strany na stranu nebo rána bez energie. Našli jsme pro vás tipy pro zdravé spaní – vyzkoušíte je?

Tipy pro zdravé spaní

Nemůžete v noci spát? Často se budíte? Nemůžete najít vhodnou polohu a pořád se převracíte? Hledíte dlouhé minuty či hodiny do stropu? V zoufalství počítáte ovečky? Zkuste to po našem!

Tip první: Vyvětrejte si!

Pro kvalitní spánek potřebujete kvalitní prostředí. Základem úspěchu proto je před spaním pořádně vyvětrat a pustit tak do místnosti, ve které spíte, čerstvý vzduch. Rovněž platí, že byste si v ložnici neměli přetápět, ideální teplota je maximálně do 20°C. Před spaním se proto naučte otevřít okno alespoň na 10 minut.

Tip druhý: Žádné rušivé elementy!

Do ložnice nepatří nic, co by vás ve spánku mohlo rušit. Do této skupinky patří jakákoli elektronika, která by vás rozptylovala ani nic, co jakýmkoli způsobem vyzařuje nějaké světlo. Neměl by tu být počítač ani rádio, u kterého svítí červené kontrolky. Věřte nebo ne, ale i tak málo stačí k tomu, abyste se nevyspali.

Tip třetí: Necpěte se před spaním!

Hodně lidí má tendence nacpat si břicho těsně před tím, než se vydají do postele, což je samozřejmě špatně. Podle doktorů bychom měli poslední jídlo jíst tři hodiny před tím, než se uložíme ke spánku. Proč? Naše tělo tak v noci nebude muset odpočívat, protože bude nuceno trávit potravu.