Tipy jak začít nový rok s optimismem

Oslavy Silvestra máme úspěšně za sebou stejně jako těžké první ráno, do kterého se řada z nás probudila s třeštící hlavou, vyprahlým jazykem a touhou zahrabat se někam hodně hluboko. Zatímco někdo do nového roku vkročil s čistou hlavou, srdcem, stolem i štítem, pro jiného byl vstup do roku 2017 zastíněn negativními emocemi. Není to ale škoda? Začínat nový rok se špatnou náladou? Podle nás rozhodně, proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém se společně zaměříme na tipy jak začít nový rok s optimismem. Pěkně s úsměvem od ucha k uchu. Zkusíte to taky?

Úsměv, prosím! Jak začít nový rok s optimismem?

Nebudeme lhát, že probudit se do nového roku po bujaré noci, kdy alkohol teče proudem, stoly se prohýbají pod množstvím výborného jídla a hudba hraje tak hlasitě, že skoro neslyšíme vlastní slova, je něco jednoduchého. Není, o tom žádná. Přesto je tu ale nový rok, konkrétně jeho třetí den, kdy jsou pozůstatky oslav dávno za námi a naopak před námi dalších 362 dní, ve kterých toho můžeme hodně dokázat. Pojďme si tedy říci, jak začít nový rok s optimismem, ať se na svůj život můžete začít usmívat!

Tip první: zapomeňte na staré spory

Jestliže přemýšlíte nad tím, jak začít nový rok s optimismem, poradíme vám hned na začátku jedno staré dobré klišé: zakopejte válečnou sekeru! Každý z nás v minulém roce řešil nějaký spor, s někým se pohádal nebo si s někým vyměnil názory. I vy možná někoho takového máte a pokud ano, nechte to plavat. Bude vám mnohem lépe, vsaďte se!

Tip druhý: stanovte si cíle!

Nemáme tím na mysli novoroční předsevzetí, na která si sice hodně lidí úderem půlnoci vzpomene, ale jen hrstička z nich je dokáže dotáhnout až do zdárného cíle. Vy si naopak stanovte takové cíle, které chcete splnit jen proto, že se vám prostě chce. Může to být naprosto cokoli, ale radíme vám držet se při zemi. Jakmile se vám totiž podaří protnout první cílovou pásku, optimistická nálada na sebe nenechá dlouho čekat!

Tip třetí: udělejte si radost!

Zamyslete se nad tím, proč byste si s začátkem nového roku nemohli udělat radost. Kdy jindy se odměnit nežli právě teď, kdy jste úspěšně zvládli další rok? Záleží jen na vás, co si jako odměnu zvolíte, ať už to bude něco pěkného na sebe, nová dekorace do domácnosti, nový účes nebo nové nehty. Nadělte si takový novoroční dáreček, který vám udělá upřímnou radost.