Tipy jak se vyhnout chřipce

Určitě ani vám neunikla aktuálně panující situace v podobě chřipkové epidemie, která zachvátila téměř celou Českou republikou. Počet nakažených lidí s kapesníkem v ruce neustále roste stejně jako hodnoty na teploměrech. Pokud se vám do dnešního dne podařilo bacilům vyhýbat, určitě vás zprávy o postupující epidemii neuklidní a vy tak přemýšlíte nad způsoby, jak se vyhnout chřipce. Inu, nikdo nechce skončit v posteli s vysokou horečkou, studeným kapesníkem na čele, teplým čajem v termosce a slušnou zásobou léků na nočním stolku!

3 tipy jak se vyhnout chřipce

Chřipka je onemocnění, které by se rozhodně nemělo podceňovat. Možná jste zaslechli zprávy o tom, kolik lidských životů si v letošním roce vyžádala a tento počet rozhodně nemusí být konečný. Bohužel. Není se proto čemu divit, že se chcete chřipce vyhnout – bolesti hlavy, horečka, bolesti svalů a celková slabost není nic, po čem bychom toužili.

Tip první: nadopujte se vitamíny

Není nic jednoduššího, než své tělo podpořit pořádnou dávkou vitamínů, které nakopnou imunitu. Obecně se doporučuje konzumovat ovoce či zeleninu 5x denně, v případě chřipkové epidemie tohle doporučení dokonce vzroste až na dvojnásobek. Proto dbejte na to, abyste si dopřáli dostatek vitamínu C, který najdete v citrusech, rajčatech nebo paprice či bramborech.

Tip druhý: dodržujte pitný režim

Mezi základy prevence patří i dodržování pitného režimu, přičemž se doporučuje pít čistou vodu nebo ovocné či zelené čaje. Pokud svůj organismus dostatečně hydratujete, dokáže se lépe bránit okolním vlivům a mimo to vyplavuje toxické látky pryč z těla, což jen podpoří obranu proti virovým útokům.

Tip třetí: nechte se očkovat

Mnoho lidí očkování proti chřipce podceňuje, jeho účinkům nevěří a z tohoto důvodu se mu vyhýbá. Očkování je lékaři doporučováno na podzim, přičemž by se mělo každý rok opakovat. Ochrana před chřipkovými viry následně funguje po dobu 6-12 měsíců. Vakcíny jsou v některých případech hrazeny pojišťovnou, nebo na ně přispívá zaměstnavatel.