Tipy jak se prospat do krásy

Spánkem strávíme třetinu našeho života a je tedy pro naše zdraví i psychickou pohodu velice důležitý. Během spánku čerpáme energii, tělo se regeneruje a my odpočíváme. Pokud si dopřejeme plnohodnotný spánek, pak se ráno probouzíme usměvaví, s dobrou náladou a příjemně odpočatí. Mimo jiné často přemýšlíme, jak se prospat do krásy, abychom kromě dobré nálady ráno vypadaly skvěle a nemuseli tak trávit dlouhé minuty v koupelně. Chcete i vy znát odpověď na tuhle otázku?

Víte, jak se prospat do krásy?

Také byste chtěli znát návod, díky kterému byste se po probuzení líbila sama sobě? Dnes se společně zaměříme na pár triků a tipů jak se prospat do krásy. Budete mile překvapeni, že to není žádná věda!

Tip první: pohodlná postel

Postel je základem pohodlného spánku. Věnujte proto pozornost nejen výběru matrace a roštu, ale i povlečení. Ložní prádlo má do kvality spánku hodně co mluvit. Jakmile ulehnete do postele, příjemně vás obejme a nepustí až do rána. Postel by zároveň měla být na správném místě, tzn. neměla by být čelem ke dveřím ani přímo pod oknem.

Tip druhý: jděte spát včas

I spánek musí mít správné načasování. Pokud přemýšlíte, jak se prospat do krásy, pak pamatujte na to, že musíte do postele ulehnout v ten správný čas – tzn. ani pozdě ani brzy. Pokud si půjdete lehnout zbytečně brzy, budete mít problém usnout a budete se převalovat. Stejně tak i pozdní odchod do postele, kdy budete přetažení, může rovněž způsobit, že nebudete moci usnout.

Tip třetí: klidné prostředí

Aby vás během noci nic nerušilo a nepřerušilo vám tak spánkový cyklus, musíte se postarat o to, aby vaše ložnice neměla žádný rušivý element. Do tohoto interiéru nepatří elektronika, v podobě počítače, televize ani rádia, které svítí. I malé červené světýlko vás bude podvědomě rušit a vy nebudete spát plnohodnotně.