Tipy pro pohodlnější a šťastnější život

Říká se, že příliš pohodlí je na překážku pokroku, ale přesto je lepší, když věci fungují, než napravovat, co se pokazilo. A tak je pohodlnější budovat si dobré vztahy, pečovat o své zdraví a pracovat na svém štěstí a spokojenosti, než se stále potýkat s krizemi.

Štěstí je stav mysli. Ti, kdo ho hledají mimo sebe, ho nikdy nenajdou. Štěstí je rozhodnutí. Rozhodnutí dělat to, co nám přináší uspokojení, radost, pozitivní energii, dobrou náladu. Pak můžeme tvrdit, že jsme šťastní. Co nám k takovému stavu může pomoci?

Úsměv a objetí

Je vědecky dokázáno, že když se usmíváte, zapojujete méně mimických svalů, než když se mračíte. Logicky je tedy úsměv pohodlnější, nemyslíte? Navíc je úsměv tím nejlevnějším a nejpohotovějším dárkem, který můžete věnovat – a to úplně každému. Možná ani netušíte, jak může jediný úsměv změnit někomu celý den.

Stejné je to s objetím a celkově s doteky. Když obejmete někoho blízkého, vyjadřujete svou lásku, účast, zájem i podporu, a to vše tím nejvřelejším způsobem. Přináší štěstí jemu i vám.

Zamilujte se znovu každý den

Asi si pamatujete, jak šťastní jste byli, když jste se zamilovali. Svět celý zářil, nic nebyl problém, úsměv vám z tváře nezmizel ani ve spánku. Jestli chcete být ve svém životě šťastnější a udržet si fungující vztah, zopakujte si každé ráno po probuzení důvod, proč jste se zamilovala do toho muže vedle vás a udělejte to znovu. Štěstí jde s láskou ruku v ruce a na rovinu: je pohodlnější pracovat na stávajícím vztahu, než se rozcházet a budovat nový.

Pohyb na čerstvém vzduchu

Procházka, běh nebo jakákoliv pohybová aktivita venku na čerstvém vzduchu, uprostřed přírody, vám dodá energii, kyslík a endorfin – hormon štěstí. Samozřejmě to předpokládá takovou činnost, která vám přináší radost a uspokojení. Pokud se budete trápit pohybem jen proto, že “se to má”, moc štěstí si z toho neodnesete.

A opět: je pohodlnější dbát o své zdraví a soustředit se na prevenci, než se pak složitě a třeba i dlouhodobě léčit.