Právo

Testy – Právo a logika

Složit s úspěšným výsledkem přijímací zkoušky na právnickou fakultu se dnes rovná pomalu malému zázraku. Touha studovat zajímavé a  především lukrativní právnické povolání se rok od roku zvyšuje a stává se snem značné části absolventů středních škol a gymnázií. Ovšem až desetinásobný převis zájmu o studium vyvolává mezi absolventy jistou skepsi a pochyby o vlastních schopnostech.

Všem, kteří by chtěli zasvětit svůj pracovní život úsilí o dodržování právních norem, bych ráda představila aktualizované vydání publikace Testy – Právo a logika.
Nakladatelství Fragment a autoři Tomáš Durdík a Kamila Dvořáčková připravili publikaci, která zájemcům o studium práva představí jednu z forem, jak se úspěšně připravit k přijímacím zkouškám.

Publikace je složena ze dvou částí. V první části této publikace se setkáte s nabídkou více jak dvou set otázek z jednotlivých oblastí platného práva, které jsou rozděleny podle příslušných právních odvětví. Otázky svou náročností, formou, obsahem i rozsahem odpovídají testům používaným při přijímacích řízeních na právnické fakulty vysokých škol. U každé otázky je vždy vysvětleno správné řešení se stručným výkladem dané problematiky a s případným přiblížením možných úskalí, které jsou součástí každodenní aplikační praxe.

O tom, že logické myšlení je nutné při vykonávání právnického povolání, je určitě přesvědčen i nezasvěcený jedinec, proto se testy z logiky často objevují při přijímacím řízení. V této publikaci jsou kapitoly s typy otázek vztahujících se k logice rozděleny do čtyř základních částí – výroky, negace, úsudky a slovní úlohy. V každé kapitole je vysvětlena krok za krokem nezbytná teorie s praktickou ukázkou řešení a následného procvičení na řadě příkladů.

Pokud dnes chcete při přijímacím řízení na právnických fakultách uspět, je potřeba se s předstihem připravit. Bez příslušné literatury či přípravného kurzu je šance uchazeče v takto nabyté konkurenci opravdu mizivá. Ovšem forma ověření schopností a předpokladů vhodných uchazečů při přijímacím řízením se na jednotlivých fakultách může lišit. Proto je nezbytné se s dostatečným časovým předstihem informovat o podmínkách přijímacího řízení na každé jednotlivé fakultě a poté již záleží jen na přístupu a schopnostech každého z uchazečů.

Rok vydání: 2008
Rozměr: 205x144x10 mm
Jazyk: česky
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Nakladatelství: Fragment

Previous ArticleNext Article