Ted Dekker: Sběratel nevěst

Sběratel nevěstSpisovatel Ted Dekker napsal již více než dvacet románů. V jeho knížkách nechybí napětí, adrenalin a zvrat celého příběhu. Tak je to i v knize Sběratel nevěst, kterou vydalo nakladatelství Metafora.

Agent Brad Raines a jeho kolegyně psycholožka Nikki Holdenová pátrají po sériovém vrahovi, který vraždí mladé ženy v okolí Denveru. Brutálně je zavraždí a přestrojí za nevěsty.

Sběratel nevěst Po několika vraždách zanechá vrah agentovi FBI Bradovi hádanku. Agenta zavede hádanka, vyřešená psycholožkou Nikki, do Střediska zdravého života a inteligence, kde se seznámí se čtyřmi velmi inteligentními lidmi, mezi kterými je i tichá Paradise.

Sériový vrah je nemocný člověk, který stále hledá vhodnou nevěstu, ale začne brát vyšetřování agenta Brada velmi osobně. Začne psát vzkazy přímo Bradovi. Brad je velmi znepokojen, když se dozvídá, že vrah mu vyhrožuje, že zabije ty, které Brad miluje.

Vrah unese a zavraždí psycholožku Nikki. Smrt kolegyně agenta velmi zasáhne. A co teprve další únos budoucí mrtvé nevěsty! Unese psychopat další ženu? Jak se s tím agent popere a jak to celé dopadne, se dozvíte ve velmi napínavém příběhu Sběratel nevěst.

Kniha mne zaujala, miluju napětí, zvraty a  to tato kniha opravdu nabízí. Přiznám se, že jsem si při čtení knihy uvědomila, že si okusuji nehty napětím z pátrání a dalších vrahových kroků. Psaný postup vražd mne trochu zarazil, má představivost byla opravdu veliká, a právě asi proto mne to více chytlo a zajímalo, jak vše dopadne a jaké bude dopadení pachatele. Závěr knihy je pěkně zamotaný a o to více překvapil. Napínavá, výborně čtivá kniha mě tak zaujala, že jsem si v zápětí dokoupila další knihu spisovatele Teda Dekkera…

Diskuze je uzavřena.