Správně zvolený obraz rozzáří každý interiér

Jak vybrat ten správný obraz? To je otázka, nad kterou byste se určitě měli zamyslet, chcete-li si do svého bytu či domečku pořídit unikátní umělecké dílo, které i beze slov dokáže vyjádřit váš vkus, styl či životní postoj. Pomocí obrazů si lidé své bydlení zdobí již odnepaměti a součástí našich domovů jsou i dnes, kdy je nabídka více než pestrá a každý si tak dokáže přijít na své. Nepřeberné množství originálních děl nabízí neskutečné možnosti pro výběr, na druhou stranu jsou ale příslibem složitého rozhodování: Který je ten pravý? Pro který z nich se mám rozhodnout? Jaký obraz podtrhne design interiéru? Jaký kousek vynikne v našem obýváku, ložnici nebo jídelně? Možná i pro vás představuje výběr toho správného obrazu složitý úkol, proto jsme se rozhodli vám v dnešním článku nabídnout trochu inspirace!

Obraz vybírejte duší

Ať už vybíráme novou sedací soupravu, chceme si pořídit nové závěsy do ložnice nebo jsme zatoužili po novém koberci, vždy bychom se měli řídit vnitřním pocitem, který nám může v mnohém napovědět. Jiné to není ani v případě, kdy budete vybírat nový obraz, který se stane neodmyslitelnou součástí vaší domácnosti. Nezáleží na tom, zda si vyberete obraz na plátně do bytu s motivem květin, krajiny, abstraktu nebo lidí – nesnažte se vybírat jen očima, ba naopak správnému výběru otevřete svou duši a věnujte pozornost tomu, co vám o daném díle napovídá vaše podvědomí.

screen-zapad-slunce-perfekntiobrazy-cz

Každý interiér má svůj příběh

Výběr ideálního obrazu se hodně liší i tím, kam daný model vlastně vybíráte. Je logické, že jiné motivy jsou vhodné do ložnice, jiné jsou perfektní volbou do dětského pokoje, jiné se hodí do jídelny nebo kuchyně a další naopak najdou to pravé místo v předsíni. Nejčastěji lidé vybírají obraz na stěnu do obývacího pokoje, který je středobodem každé domácnosti a představuje vizitku zde žijící rodiny. Není se tak čemu divit, že právě tomuto interiéru věnujeme nejvíce pozornosti a záleží nám na tom, abychom se zde nejen my, ale i naši hosté cítili co možná nejlépe.

screen-delfiny-perfektniobrazy-cz

Kde hledat to pravé ořechové?

Jednou z otázek, kterou si většina z nás při výběru nového obrazu pokládají, je kde takový obraz vlastně hledat? V dnešní době máte vícero možností – můžete navštívit obrazové aukce, zajít si do obchodu s obrazy, skvostná díla se dají najít i ve starožitnictví, ale největší možnosti výběru vám nabízí online prodej obrazů na stěnu. Na internetu můžete narazit na skutečné skvosty, do kterých se nejde nezamilovat doslova na první pohled.