Společenské hry: 4 zábavné tipy právě pro vás!

Máte raději klasické hry nebo se chcete trochu odvázat? Základem je – nenudit se. A co nám říkaly moudré maminky? „Kdo si hraje, nezlobí“. Zabavte sebe i své nejbližší a vyzkoušejte, zda vám budou více sedět vtipné hry, nebo se naopak chcete utkat v oblasti znalostí a dovedností!

Rozdělení her

Registrujete, že existují společenské hry, ale nikdy jste nepřemýšleli nad jejich rozdělením? Většinou se setkáte s dělením her podle typu, tedy na stolní hry a karetní hry. Spíše vás ale bude zajímat, jakého je konkrétní hra charakteru. Chcete něco jednoduššího a vtipného – třeba hry na postřeh – nebo spíše strategické hry anebo zkrátka nechcete experimentovat a vsadíte na klasiku? Výběr je jen na vás!

Dobble – snadná, rychlá, efektní hra pro každého…

A když říkáme pro každého, tak doslova. Dobble je karetní hra, která je uzpůsobena pro 2 – 8 hráčů, a mohou ji hrát i vaše ratolesti, ideálně pokud jsou starší 6 let nebo pokud se zkrátka zvládnou do hry zapojit. Pravidla hry jsou vskutku jednoduchá – stačí najít stejný symbol, který je nakreslen vždy pouze u jedné dvojice karet v balíčku. Zkrátka a dobře – máte-li postřeh a jste-li dostatečně rychlí – vyhráváte.

Vědomostní kvízy

Tady už vám rychlost nepomůže. Naopak vám pomohou vaše znalosti a všeobecný přehled. Kvíz se většinou týká určitého období (například 60. léta, 80. léta atd.) nebo je sladěn tematicky (například Filmové hlášky, Tenisový kvíz…). U kvízů to funguje jednoduše – kdo má více bodů, ten vyhrál.

Člověče, nezlob se!

Od dětství milujete starou dobrou klasiku Člověče, nezlob se? Tato hra si získala miliony fanoušků napříč generacemi. Pokud chystáte akci s přáteli, vyzkoušejte alkoholickou variantu této hry – Člověče, napij se! Místo figurek zde máte panáky, na kterých je figurka vaší barvy pouze nakreslena. Do panáka si nalijte svůj oblíbený drink. A jak hrát? Stejně, jako vždycky, pouze s jedním drobným rozdílem – když vás někdo vyhodí, tak pijete!

Hry pro dva

Chcete okořenit přání k Valentýnu a vyzkoušet s vaší drahou polovičkou něco, co pro vás bude nové a vzrušující? Vsaďte na erotické hry, které vás rozvášní, a zároveň jeden druhého poznáte ještě mnohem blíže!