Foto, video

Splněné přání

Ženich přišel reklamovat své svatební fotografie. A to z jednoho jediného důvodu. Byly tak dokonalé, že ho nemohly ani trochu uspokojovat. Protože to víte – když jsou osvětlené tak akorát, bezvadně zaostřené a vyvedené jen v těch nejkvalitnějších barvách, je vidět i to, co by na nějakých amatérských snímcích zaniklo. A čím se ženich rozhodně nemínil chlubit.

Protože to víte – jemu to nebylo po chuti a co by tomu teprve řekly jednou jeho děti, vnoučata, pravnoučata,…? Třeba tomu, že si navzdory dobré radě nenechal vnutit novou kravatu a na snímcích vyniklo, že ta jeho stará už je vážně stará. Nebo tomu, že se mu na poslední chvíli jako naschvál udělal na tváři pupínek, který nepůsobil právě esteticky. Nebo tomu, že zrovna zafoukal vítr a tak mu na jednom ze snímků vstávaly vlasy na hlavě, což by někdo mohl zlomyslně vykládat jako že mu vstávají hrůzou. Nelíbilo se mu ani to, že byl na jednom snímku natočen k fotografovi tou tváří, již nepovažoval za fotogenickou, ani to, že jinde měl povytaženou nohavici a z této mu vykukoval kousek chlupaté nohy,…

Prostě co snímek, to něco, co nebylo ženichovi po chuti. Co se mu nelíbilo, ale navzdory tomu to tam bylo. Protože www.mahrdy.cz odvedlo dokonalou práci a realita byla na snímcích skutečně reálná, do nejmenších detailů.

Jenže co s tím? Přece kvůli několika fotografiím nebudou opakovat obřad, že?

Řešení se našlo. Protože bylo možno provést retuš. Tedy takovou úpravu snímků, aby byl zákazník spokojen. A zdálo se, že je touto možností skutečně uspokojen. A hned začal vyjmenovávat, co všechno má ze snímků zmizet, co má být změněno a jak. Jeho výčet byl mnohem delší než seznam toho, co se mu nelíbilo zpočátku. Protože když ta možnost jednou je…

A fotoateliér mu vyhověl. Učinil přesně podle jeho přání, upravil vše, co si ženich žádal, odstraněno bylo vše, co považoval tento zákazník za nedokonalé.

A klient si tak domů mohl odnést sadu podle něj naprosto perfektních svatebních snímků.

A pak utekla řada let. Roky ležely tyto snímky pozapomenuty, než je našly jejich děti. Děti, které tyto fotky zaujaly. Ale poněkud jinak, než tatínek předpokládal. Nejstarší dcerka k němu totiž přišla se snímkem usmívajícího se novomanželského páru a položila mu dotaz na to, co jí zrovna vytanulo na mysli.

„Mamince to na té fotce ohromně sluší. Tati, a kdo je ten pán vedle ní?“

Previous ArticleNext Article