Co je speed dating a proč byste ho měli zkusit

Speed dating je pojem, který u nás v České republice není až tak známý, jako kdekoli jinde ve světě. Možná jste i vy dnešní článek otevřeli právě z toho důvodu, že nemáte sebemenší představu, o čem je řeč a chcete si rozšířit obzory. A to vůbec nevadí, zvědavost je u speed datingu důležitá.

Speed dating

Zatímco u nás se s tímto slovním spojením často nesetkáváme, například v Americe je zcela běžné. Jedná se o tzv. rychlé rande, které pořádají seznamovací agentury. Cílem je poskytnout nezadaným lidem možnost setkat se s jinými nezadanými lidmi, nechat je si nezávazně popovídat a následně projevit zájem či nikoli.

Speed dating v sobě ukrývá hned několik výhod, samozřejmě ale i nevýhod. Pojďme si klady i zápory představit společně v následujících řádcích.

Jak to funguje?

Pořadatelé speed datingu si pronajmou nějaké místo – může to být kavárna, restaurace, v pěkném počasí zahrádka u nějaké hospůdky a podobně. Vytvoří událost určenou pro všechny nezadané, kteří se chtějí seznámit. Vy se na tuto akci přihlásíte a zaplatíte přihlášku, jejíž cena se může lišit.

Následně se dostavíte v určený den na dané místo. Jakmile pořadatelé speed dating odstartují, budete mít cca 5 minut na to, abyste si popovídali s člověkem před vámi. Jakmile uběhne čas, přesunete se k dalšímu stolečku a proces se opakuje, dokud se všichni nesetkají se všemi.

Poté vyplníte formulář, do kterého uvedete, jaký člověk vás zaujal a s kým byste se chtěli vidět znovu. Pořadatelé poté dotazníky projdou a v případě schody předají konkrétním lidem na sebe kontakt. Co se bude nebo nebude dít potom už záleží čistě na nich.

Výhody rychlého rande

A teď se dostáváme k již zmíněným výhodám, které se ke speed datingu neodmyslitelně pojí. Za nespornou a možná i největší výhodu lze určitě označit fakt, že je to jednoduché – přijdete na místo, kam přijdou i další lidé se stejným cílem. Díky tomu odpadá strach, že začnete balit někoho, kdo je třeba zadaný, protože sem přijdou jen lidé, co nikoho nemají, ale hledají.

Další výhodou je, že nemusíte nikoho odmítat, pokud vám nesedí nebo se vám nelíbí. Během rozhovoru o tom nepadne řeč a zda se pro daného člověka rozhodnete či nikoli vyplníte až do dotazníku.