Výchova dětí

Skvělé interaktivní knihy pro předškoláky

Nakladatelství Fragment vydalo dvě skvělé interaktivní knihy pro předškoláky. Škola volá – poznej barvy a tvary a Škola volá – poznej, najdi, porovnej. Obě knihy v sobě skrývají i kvarteto na vystřižení a hru. Rodiče i zvídavé předškoláky obě knihy určitě potěší.

Kvarteta jsou zaměřená na poznávání tvarů a barev nebo ve druhém případě na poznávání tvarů a velikostí. Knihy jsou plné cvičení, která budou rozvíjet schopnosti vašich budoucích školáků. Například dostanete úkol zakroužkovat všechny předměty, které používáme na psaní, kreslení a malování. Nebo máme zakroužkovat zelené předměty apod.

Osobně zastávám názor, že pokud máme zvídavé a chytré dítě, nemá smysl ho dopředu na první třídu připravovat způsobem – počítání do x čísel, umět všechna písmenka apod. Všechny tyto věci se prvňáčci budou učit společně, a pokud ten váš už bude všechno umět, může se stát, že se bude nudit, že bude vyrušovat a začátek školy mu tak spíš ztížíte, než usnadníte.

S čím naopak pomoci můžete, tak je především dobrá výslovnost, učit ho soustředit se na práci například vyplňováním podobných knih a úkolů, jako jsou knihy Škola volá. Trénovat s ním nová slova a ukázat mu na světe co nejvíc krás, věcí, zvířat. Je škoda, když dnešní školní dítě například vůbec netuší, co je to krocan. Nedávno jsem synům popisovala, jak vypadá, čeho se u něj mají bát a kdo je krůta. A budu muset vymyslet nějaký výlet, objevit vesničku, kde je najdeme. Jako malá jsem kolem krocanů a krůt chodila každou chvíli, a protože jsem měla ráda červenou barvu, vždycky je bylo slyšet. Takže autíčko na ovládání je skvělá věc, určitě cvičí motoriku a vnímání prostoru… Ale i hry s barvami, věcmi, velikostmi jsou stejně důležité a zábavné, osobně obě knihy můžu doporučit a moji synové též, odjakživa je zbožňují.

Na závěr pár obrázků

 P1010847.JPG P1010848.JPG
 P1010855.JPG  P1010849.JPG
 P1010850.JPG  P1010852.JPG
 P1010856.JPG  P1010853.JPG

Previous ArticleNext Article