Jak si užít Vánoce a nepřibrat?

Jak si užít Vánoce a nepřibrat? To je otázka, nad kterou se teď před svátky zamyslí snad každá žena, která se snaží udržet si váhu. Vánoce jsou náročné svátky a to nejen po finanční stránce – jen si představte, jak se budou stoly prohýbat pod množstvím jídla, cukroví a jiných laskominek! Jen málokdo dokáže všem dobrotám odolat a že si jich během svátků užijeme dostatek – a to nejen doma, ale i na návštěvě. Možná i vám vrtá hlavou, jak si užít Vánoce a nepřibrat pokud možno ani gram, zároveň ale máte strach, že přeci jen nedokážete odolat a zhřešíte. Jak tedy na to?

Víte, jak si užít Vánoce a nepřibrat?

Celý rok si pečlivě hlídáte jídelníček, udržujete si stálou váhu a širokým obloukem se vyhýbáte všem dobrotám, které jsou příčinou tuku uloženého v problematických partiích. Pak ale přijdou Vánoce a s nimi typická štědrovečerní večeře, hory cukroví, spousta chlebíčků a jiných laskominek. Vaše svědomí volá o pomoc!

  • Cukroví nemusí být kalorickou bombou!

    K vánočním svátkům neodmyslitelně patří cukroví, do jehož pečení se hospodyňky pouští s časovým předstihem. Linecké, pracky, rumové kuličky, včelí úlky, vanilkové rohlíčky, plněné ořechy a mnoho dalšího – kdo by odolal! Cukroví ale nemusí být kalorická bomba, můžete si připravit jeho zdravější, leč stejně chutné alternativy.

  • Vánoce (ne)jsou svátky klidu!

    Vánoce si většina z nás spojuje s dovolenou, klidem a odpočinkem v pohodlí našeho domova. Jestliže ale nechcete vyjít z formy nebo se dokonce bojíte, abyste nepřibrali, pak na pohyb nezapomínejte ani o svátcích. Nemusíte trávit celý den ve fitku, ale taková procházka vánoční přírodou nebo osvětleným městem přece nikomu neuškodí.

  • Vánoční trhy neabsolvujte hladoví!

    Také na Vánocích milujete trhy, na které pokaždé vyrážíte? Jestliže ani letos nevynecháte, pak si před odchodem z domu dejte něco k jídlu. Proč? Už jen z toho důvodu, že na trzích jsou různé laskominy, které lákají k ochutnání – ať už to je trdelník, pečené klobásky, masíčko a jiné dobroty. S prázdným žaludkem se bude o to hůře všem vůním odolávat! Pokud se najíte, nebudete muset řešit, jak si užít Vánoce a nepřibrat!