Sedací souprava, která padne do vašeho obývacího pokoje? Přečtěte si pár rad

Výběr vhodné sedací soupravy není jen tak. Až moc často se stává, že lidé někdy zvolí sedačku, která není úplně vhodná pro prostory, kde ji zamýšleli umístit. Příkladem budiž třeba situace, že často hledáme sedačku rozměrnou, ale ne vždy na to máme dost místa. To, že se sedací souprava do místnosti vejde, ještě neznamená, že tam pasuje. Sedačka, která je jen o málo menší než místnost, totiž bude působit nepatřičně, a kromě toho prostor příliš zabere a opticky jej zmenší. A to rozhodně nechcete. Pojďme se podívat také na další vlastnosti, které je vhodné zohlednit při výběru sedací soupravy.

Kam sedačku umístíte?

Již jsme se bavili o velikosti místnosti. Teď je také důležité vědět, kde v místnosti konkrétně sedačka bude. Budeme chtít umístit sedačku ke stěně? Budeme ji chtít mít prostoru? Pokud bude sedačka v prostoru, je důležité pamatovat například na to, že musí být čalouněná i ze zadní strany, což všechny sedací soupravy nemusí splňovat. S ohledem na dispozice naší místnosti je vhodné také přemýšlet nad tím, zda nás zajímají třeba kvalitní rohové sedací soupravy Bratislava od slovenského výrobce, případně chcete volit sedací soupravy ve tvaru U, nebo rovné sedačky. Při výběru se rovněž zaměřte na:

  • Materiál čalounění
  • Kvalitu provedení

Kvalita a individuální řešení

Jedno s druhým do značné míry souvisí, protože kvalitní materiál by mělo být čalounění, které něco vydrží. Platí to zejména tehdy, pokud chováte různé domácí mazlíčky nebo máte malé děti. Sedačka pak dostává mnohem více zabrat. Kvalitu je vám schopna nabídnout řada tuzemských nebo slovenských výrobců. Na takovou nabídku narazíte třeba v rámci webu melli.sk a můžete se zde probírat bohatým sortimentem. Ten zahrnuje nejrůznější varianty sedacích souprav a určitě se nemusíte bát ani těch modulárních. U takových sedaček si potom můžete zvolit, které prvky modulárního systému využijete a do značné míry tak ovlivnit tvar a velikost sedačky.